[ATR] Aktualności

Bucher Industries z ożywieniem w drugim półroczu 2020

Data publikacji:

Firma Bucher Industries, do której należy marka Kuhn, ogłosiła wstępne wyniki finansowe za cały 2020 r. W tym okresie przychody koncernu wyniosły 2741 mln franków szwajcarskich (2561 mln euro), co oznacza spadek o 11,8% w porównaniu z rokiem poprzednim. Oznacza to, że po wiosennych miesiącach, w których nastąpiło solidne tąpnięcie spowodowane pandemią koronawirusa, w drugiej połowie 2020 r. nastąpiło stopniowe odbudowywanie rynku.

Za blisko 40% obrotów Bucher Industries odpowiada marka Kuhn, będąca największą jednostką biznesową w ramach tego koncernu. W 2020 r. Kuhn zaraportował sprzedaż w wysokości 1094 mln CHF (1021 mln EUR), co oznacza spadek sprzedaży o 3,6% w porównaniu do 2019 r. Na rynku maszyn rolniczych, po niepewnej sytuacji w II kwartale ub. roku, nastąpiło silne ożywienie.

Jeśli chodzi o sytuację ekonomiczną gospodarstw hodowlanych i mlecznych, to w Europie i Ameryce Północnej ich kondycja była ogólnie zadowalająca - za sprawą rozsądnych cen produktów i wsparcia rządów poszczególnych krajów. Nastroje w grupie gospodarstw specjalizujących się w produkcji roślinnej były stabilne, choć w Europie sektor ten ucierpiał z powodu niższych zbiorów. Optymizmem powiało jednak ze względu na rosnące ceny zbóż (szczególnie dotyczy to rolników z USA i Brazylii). Ogólnie oznacza to duży wzrost ilości nowych zamówień, co rokuje pozytywnie na tegoroczną sprzedaż.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.