[ATR] Nowości Amazonebrony

Brona wirnikowa Amazone z innowacyjnym systemem Rotamix

Data publikacji:
brona wirnikowa Amazone KE 3002-240 Rotamix

Do oferty niemieckiej firmy Amazone dołączyła nowa brona wirnikowa KE 3002-240 o szerokości roboczej 3 m z innowacyjnym systemem Rotamix. Model ten wymaga agregacji z ciągnikiem o mocy do 240 KM i doskonale sprawdzi się w intensywnym rozdrabnianiu gleby, zwłaszcza w trudnym terenie. Najlepsze wyniki uzyskuje na glebach zwięzłych i jest odpowiednia do optymalnego przygotowania uprawy przedsiewnej, zwłaszcza po orce.

 

Brona KE 3002-240 wyposażona jest w 12 wirników, gdzie moc jest przekazywana bezpośrednio do kół zębatych wirników o niewielkiej średnicy za pomocą przekładni DirectDrive. Podobne rozwiązanie występuje w przypadku kultywatorów wirnikowych KX i KG, a ponieważ brak jest przekierowania, uzyskuje się bardzo dobre przenoszenie mocy i niskie zużycie. W zależności od panujących warunków glebowych można sprawnie dostosować prędkość wirnika poprzez odpowiednie zestawy kół zębatych przekładni oraz przez zmianę obrotów WOM ciągnika. Brona Amazone może być stosowana z prędkościami WOM 540/750/1000.

System napędowy Long-Life-Drive jest gwarancją długiego okresu bezawaryjnej eksploatacji maszyny. Zastosowano tutaj dwustopniowe uszczelnienie z kasetowymi uszczelniaczami wałków i uszczelką labiryntową, co chroni cały układ przed zabrudzeniami i wpływem wilgoci. Wleczone zęby brony o długości 290 mm zapewniają bardzo dobre spulchnianie gleby. Mają zintegrowane zabezpieczenie przed kamieniami i w razie potrzeby można je łatwo wymienić bez użycia narzędzi, za sprawą systemu Quick & Safe.

Regulacja i narzędzia

Dzięki wysuwanym dźwigniom dolnym, bronę można indywidualnie dopasować do każdego rozmiaru ciągnika. Dźwignie te można dostosować do wymiarów KAT 3 lub KAT 3N. Łatwiejsze jest również dołączenie spulchniaczy śladów ciągnika. Nowością w bronie Amazone jest opcjonalna hydrauliczna regulacja głębokości roboczej, która pozwala operatorowi agregatu, wygodnie z poziomu kabiny ciągnika dostosować maszynę do miejsca i bieżących warunków pracy.

Włóka do równania gruntu jest prowadzona przez walec na dokładną głębokość. Dzięki zintegrowanej ochronie przed przeciążeniem umożliwia w razie potrzeby odchylenie do góry. Do precyzyjnej regulacji oferowane jest uniwersalne narzędzie obsługowe, które można również wykorzystać do np. ustawiania wysokości blach bocznych lub znaczników śladów.

W zależności od wymagań terenu, dla brony KE dostępnych jest wiele typów wałów zagęszczających o różnych średnicach. W tym zakresie oferta Amazone obejmuje lekkie wały rurowe, wały pierścieniowe, dostępne także z profilem Matrix, dalej trapezowe wały pierścieniowe oraz zębate wały metalowe przeznaczone do gleb średnich i zwięzłych.

System szybkiego łączenia QuickLink

Brona KE 3002-240 z systemem Rotamix charakteryzuje się zwartą, kompaktową konstrukcją. Zmniejszona została jej siła nacisku na ciągnik. W agregacie uprawowo-siewnym, nabudowany siewnik jest umieszczony bardzo blisko ciągnika, a zapotrzebowanie na siłę udźwigu jest mniejsze niż w przypadku innych bron wirnikowych. Ma to pozytywny wpływ na dociążenie przodu ciągnika.

Technologia aktywnej uprawy gleby Amazone, wspierana jest przez systemem szybkiego łączenia QuickLink, dla osiągnięcia maksymalnej elastyczności w działaniu. Brona Amazone może być z powodzeniem łączona z różnymi siewnikami np. z mechanicznym siewnikiem nabudowanym Cataya i pneumatycznym siewnikiem z przednim zbiornikiem Avant 02. Bez użycia dodatkowych narzędzi można podłączyć nowy, nabudowany siewnik punktowy Precea-A, a za pomocą sprzęgu Huckepack można ją również łączyć z mechanicznym siewnikiem zawieszanym D9.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.