Nowości

Bezpłatna aktualizacja funkcji rolnictwa precyzyjnego z Valtra

Data publikacji:

Rolnictwo precyzyjne stanie się jeszcze bardziej precyzyjne, gdy klienci firmy Valtra uzyskają dostęp do systemu Section Control 96 z funkcją Multiboom. Automatyczna Kontrola Sekcji mogła wcześniej podzielić belkę opryskiwacza - zgodnego z Isobus - na 24 lub 36 sekcji. Nowy system Section Control 96 może podzielić belkę nawet na 96 różnych sekcji, a funkcja Multiboom umożliwia w pełni automatyczne, jednoczesne sterowanie nawet trzema różnymi belkami roboczymi.

    Bezpłatna aktualizacja funkcji rolnictwa precyzyjnego z Valtra

Na przykład w siewniku nawóz może być rozprowadzany w pierwszym układzie podającym, nasiona w następnym, a nawóz startowy lub drobny materiał siewny w trzecim. W zależności od maszyny zbiorniki nasion i nawozów są często dzielone na dwie lub więcej sekcji. Nowy system Section Control 96 z funkcją Multiboom może sterować każdą z tych sekcji i podajników z centymetrową dokładnością - poinformował Johan Grotell, specjalista ds. produktów (Valtra).

Nowa funkcja jest idealna do sterowania pracą siewników, opryskiwaczy, rozrzutników i narzędzi do upraw międzyrzędowych - zgodne z Isobus. Np. jeśli wysięgnik 24-metrowego opryskiwacza jest podzielony na sekcje w odstępach co 25 cm, powstaje aż 96 niezależnie sterowanych sekcji. Maszyna może mieć sekcje sterowane przez oddzielne podajniki w jednym, dwóch lub trzech kolejnych rzędach.

Alternatywnie jedno narzędzie może znajdować się z przodu ciągnika, a drugie z tyłu. Ponieważ szerokość maszyn rośnie z roku na rok, do precyzyjnego sterowania ich pracą coraz bardziej wymagane jest zarządzanie maszynami rolniczymi Isobus. Im bardziej nieregularne pola, tym większa korzyść.

– System Section Control firmy Valtra jest bardzo łatwy w obsłudze za pomocą ekranu dotykowego podłokietnika SmartTouch. Interfejs w nowej wersji jest podobny do starego, dodano tylko większą liczbę sekcji. Ciągnik musi być również wyposażony w układ automatycznego prowadzenia Valtra Guide i sterowanie narzędziami rolniczymi zgodnymi ze standardem Isobus

– dodał Grotell.

System Section Control pomaga rolnikom lepiej wykorzystywać ich pola, eliminując nakładanie się sąsiednich przejazdów i luki między nimi, oszczędza czas, wysiłek i paliwo, poprawia jakość i wielkość zbiorów. System daje minimum 5% oszczędności na materiałach wsadowych, takich jak nasiona, nawozy i środki ochrony roślin.

Użytkownicy ciągników Valtra 5. i 4. generacji, którzy już korzystają z systemu Section Control 36, będą mieli łatwy i bezpłatny dostęp do nowych funkcji po zaktualizowaniu oprogramowania ciągnika podczas zaplanowanego serwisowania. Klienci korzystający z Section Control 24 mogą zakupić uaktualnienie do nowego systemu. Aktualizacja jest dostępna dla ciągników Valtra 5. generacji od zaraz, a dla ciągników Valtra 4. generacji będzie dostępna jeszcze w tym roku.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.