[ATR] Nowości horschSiewniki

Avatar firmy Horsch w ofercie

Data publikacji:

Firma Horsch wprowadza do swojej oferty nową serię Avatar M w różnych szerokościach roboczych. Koncepcja ramy środkowej wozów nasiennych została opracowana specjalnie pod kątem stworzenia nowych opcji podziału zbiorników i systemów.

Obecnie na rynku dostępny jest model Avatar 18 M o szerokości roboczej 18 m. Posiada on trzyczęściowy system, z trzema oddzielnymi komorami o zwiększonej, w porównaniu z dostępnymi dotąd rozwiązaniami, pojemności zbiornika.

Wspomniane zbiorniki mają pojemności: 2000, 5300 i 5300 l, co pozwala na niezależne i precyzyjne dozowanie maksymalnie trzech składników wraz z jednoczesnym wysiewem materiału, realizowanym dzięki sprawdzonym już redlicom siewnym typu SingleDisc.

Jednotarczowe redlice siewne można indywidualnie dostosować do różnych warunków glebowych, zapewniają one przy tym precyzyjne umieszczenie nasion w glebie dla uzyskania najlepszych wschodów. Siewnik Avatar w standardzie ma także możliwość wyłączania połowy szerokości roboczej. Jest to bardzo ważna cecha, szczególnie użyteczna na uwrociach lub podczas pracy na obszarze w kształcie klina. Zapewnia oszczędność materiału siewnego lub nawozu, a to oznacza zmniejszenie kosztów, a zwiększenie ochrony środowiska.

Nowe warianty wyposażenia

Poprzez odpowiednią konfigurację i dobór opcjonalnego wyposażenia siewniki z serii Avatar można dostosować do preferencji każdego klienta. Opcjonalnie dostępne jest np. urządzenie ważące, które umożliwia operatorowi w ciągniku pełną kontrolę nad ilością dostępnego materiału.

Dodatkowe wyposażenie obejmuje również system oświetlenia roboczego, wykorzystujący LED-owe reflektory WorkLight Pro, który umożliwia efektywną pracę nawet po zmierzchu, oraz przednie gwiazdy czyszczące, które usuwają z obszaru siewu pozostałości organiczne.

Dla zapewniania ochrony struktury gleby, siewnik Avatar wyposażony jest w duże opony podwozia, minimalizujące jednostkowy nacisk na podłoże. Dzięki nim siewnik może sprawnie poruszać się po polu również wtedy, gdy zbiornik jest pełny lub kiedy ziemia jest mokra.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.