[ATR] Nowości AmazoneSiewniki

Amazone Centaya C do łączonego wysiewu

Data publikacji:
Amazone Centaya C do łączonego wysiewu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Firma Amazone, jako specjalista w rolnictwie w zakresie inteligentnej uprawy roślin, rozszerza swoją ofertę o nowy nabudowany siewnik pneumatyczny Centaya-C. Model ten jest dostępny w szerokościach roboczych 3; 3,5 i 4 m i posiada dwukomorowy zbiornik o pojemności 2000 l. Centaya-C umożliwia aplikację kilku rodzajów materiałów jednocześnie, oszczędzając przy tym czas i paliwo.

Podstawą do uzyskania wysokich plonów jest nowoczesna technika siewu i nawożenia, a nowy siewnik Centaya-C umożliwia precyzyjne dozowanie nawet kilku rodzajów nasion oraz jednoczesną aplikację nawozów. Wobec stale rosnących kosztów zabiegów agrotechnicznych, takie rozwiązania są bardzo pożądane zarówno przez rolników, jak i przez firmy świadczące usługi. Są także korzystne z punktu widzenia skutecznego zwalczania chwastów, utrzymywania optymalnej struktury gleby i zachowania bioróżnorodności.

Układ roboczy z maksymalnie 3 punktami podawania 

Siewnik Centaya-C Super daje możliwość dozowania nasion metodą Single-Shoot z redlicą jednotalerzową RoTeC Pro o średnicy 400 mm lub redlicą dwutalerzową TwinTeC metodą Double-Shoot dla dwóch różnych nasion, lub nasion i nawozu. W pierwszym przypadku materiał siewny jest indywidualnie podawany razem przez ten sam odcinek transportowy do redlicy.

Niewielką ilość nawozu można ewentualnie podawać bezpośrednio z nasionami. Stosując metodę Double-Shoot w dwóch różnych punktach, pierwsze medium jest osadzane w glebie przez redlicę, a drugie transportowane przez oddzielny odcinek do dodatkowego wylotu i umieszczane w glebie przed rolką ograniczającą głębokość aplikacji. Ten system pozwala np. bardziej ukierunkować podawanie nawozu.

Model Centaya-C Super może być również wyposażony w siewnik do poplonów GreenDrill 200 dla jednoczesnego siewu poplonów lub nasion drobnych. W takiej sytuacji trzeci materiał siewny może być podawany bezpośrednio ze zbiornika o pojemności 200 l i rozdzielany przez talerze odbojowe na powierzchni gleby.

Wysoka wydajność dzięki precyzyjnemu sterowaniu

Sterowanie siewnikiem Centaya-C Super odbywa się za pośrednictwem szyny Isobus. Różne materiały są oddzielnie dozowane dzięki zastosowaniu bezstopniowo regulowanych dozowników elektrycznych w dawkach wysiewu od 0,5 do 400 kg/ha. Siewnik może pracować przy rozstawie rzędów 12,5 i 15 cm, i z maksymalną prędkością roboczą 12 km/h.

Zbiornik na materiał siewny ma pojemność 2000 l, jest wykonany z metalu, a podział jego komór może być realizowany w stosunku 60:40 lub 70:30. Zoptymalizowany kształt i umiejscowienie blisko ciągnika zapewniają niskie zapotrzebowanie na siłę udźwigu. Napełnianie i opróżnianie zbiornika też nie stanowi problemów. Duży otwór zasypowy i poszczególne podzespoły są łatwe w eksploatacji. Dostępne na życzenie klienta są też system szybkiego opróżniania oraz półka do przechowywania dodatkowych worków z nasionami.

Szybkie podłączenie i łatwa kalibracja

Sprawne połączenie siewnika Centaya-C z różnymi maszynami uprawowymi Amazone jest możliwe bez użycia specjalnych narzędzi dzięki systemowi szybkiego łączenia QuickLink. Możliwa jest tutaj współpraca z broną talerzową CombiDisc, bronami wirnikowymi KE02 lub kultywatorami wirnikowymi KG i KX w zależności od warunków glebowych na danym polu.

Proces kalibracji siewnika został uproszczony za pomocą SmartCenter. Dedykowany terminal Isobus Amazone AmaTron 4 wyświetla użytkownikowi odpowiednie normy wysiewu i prędkość obrotową, a wszelkie zmiany nastawów można wykonać wygodnie z poziomu kabiny ciągnika.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.