A zatem, co nowego Kuhn ma do zaoferowania zwolennikom uprawy minimalnej i siewu bezpośredniego? A chociażby pokazany po raz pierwszy podczas lutowych targów SIMA siewnik Aurock 6000 RC o szerokości roboczej 6 m (na zdjęciu powyżej). Maszyna została zaprezentowana w wersji z podwójnym dozownikiem (możliwy również wariant z jednym - wersja R), co pozwala na mieszanie dwóch różnych odmian w pojedynczej sekcji wysiewającej lub wysiewanie ich w osobnych rzędach.
Słów kilka o rozwiązaniach zastosowanych w siewniku Aurock. Można go wyposażyć w zintegrowany wał tnący z regulacją ciśnienia. Koła transportowe znajdują się między talerzami otwierającymi bruzdy a sekcją wysiewającą. Na życzenie Aurocka doposażyć można również w zestaw kół o pełnej szerokości do wysiewu w systemie uprawy minimalnej. Przesunięte koła dogniatające zapobiegają spiętrzaniu gleby w części przedniej i zwiększają wszechstronność wykorzystania poza zakres siewu bezpośredniego. Co więcej, ułatwiają przepływ resztek roślinnych i zmniejszają zapotrzebowanie na siłę uciągu - koła o średnicy 900 mm efektywnie redukują tarcia toczne.
Aurock wyposażony jest w dwa rzędy talerzy z tarczą karbowaną o średnicy 460 mm (do pracy na glebie przygotowanej z opcją jej mieszania) lub z tarczą tłoczoną o średnicy 430 mm (do efektywnego cięcia resztek pożniwnych i zapobiegania wyrzucaniu gleby). Nasiona zadawane są za pomocą zapewniającej dużą dokładność 2-tarczowej sekcji wysiewającej zamontowanej na równoległoboku. Znajdujący się między sekcją wysiewającą i podwoziem przegub zapewnia - zdaniem producenta - dokładne podążanie sekcji wysiewającej za talerzem otwierającym bruzdę na zakrętach (potrójny system talerzowy), a także optymalny siew niezależnie od ukształtowania terenu.
Z punktu widzenia obsługi maszyny ważne jest to, że Aurock jest kompatybilny z terminalem Isobus (dostępny z CCI 1200 lub CCI 50), a w wyposażeniu dodatkowym jest też dżojstik. Poza tym operator może posługiwać się przyjaznym i łatwym w obsłudze interfejsem zaprojektowanym przez producenta - wystarczy np. wciśnięcie przycisku na uwrociach, aby uruchomić system sekwencji podnoszenia przednich sekcji roboczych, a następnie zatrzymać dozowniki, przez co precyzyjny wysiew nasion jest możliwy do samej krawędzi pola.