Historię firmy można podzielić na dwa etapy. Nim zadebiutowała na rynku agrotechnicznym, przez pierwsze sześć lat budowała swoją pozycję krajowego lidera w produkcji mebli metalowych, kotew montażowych do okien i wyposażenia sklepów. Doświadczenie w obróbce metali, stale rozbudowywany park maszynowy i wypracowane standardy jakości udało się z powodzeniem wykorzystać w kolejnej fazie ewolucji firmy. Odważna decyzja o wejściu na rynek maszyn i osprzętu rolniczego nie byłaby możliwa, gdyby nie pewność, że produkty Metal-Technik będą w stanie sprostać porównaniu z konkurencją tak w teorii, jak i praktyce. Następne lata i rosnące grono zadowolonych klientów pokazały, że tak właśnie jest.
– Roczna produkcja ładowaczy czołowych dobiega już do trzech tysięcy sztuk – mówi Jarosław Adamski, współwłaściciel Metal-Technik. – Ale mamy to do siebie, że chcemy produkować nie tylko więcej, ale przede wszystkim coraz lepiej. Dlatego ciągle inwestujemy w nowe rozwiązania technologiczne, bo nasz znak firmowy na osprzęcie jest i musi być gwarantem jego najwyższej jakości i trwałości.
Niewątpliwie to właśnie wspomniane ładowacze należy zaliczyć do flagowych produktów firmy. Dostępne pięć modeli dedykowanych dla ciągników o mocy do 150 KM zwraca uwagę swoją sztywną konstrukcją z dwiema poprzeczkami wzmacniającymi, pływającą funkcją pierwszej sekcji (przydatną przy pracach z łyżką), a także siłownikami o zmniejszonej średnicy, dzięki której bardzo dobrze sprawdzają się w pracy z ciągnikami z mniej wydajną. . .
fot.firmowe
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 08/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę