Celem kampanii jest przekonanie przedsiębiorców do zainwestowania w Łodzi. Dlaczego więc hasło kampanii brzmi "Don’t invest in Łódź"? Intrygujący slogan ma na celu przede wszystkim zwiększenie zauważalności i zapamiętywalności przekazu. Odradzanie inwestycji jest jednak pozorne, a wyjaśnia to pojawiający się przy haśle dopisek "if…". Odbiorcy, w zależności od nośnika, spotykają się m.in. z przekazem: "Don’t invest in Łódź… if you like to stay behind" lub "Don’t invest in Łódź… if you’re not interested in working with the best" - w ten sposób zostały ujęte atuty regionu. Kampania ma charakter międzynarodowy, dlatego hasło zostało stworzone w języku angielskim.
Link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=VXfO54uoVjY