[ATR] Nowości KvernelandSiewniki

Wysoka jakość siewu z Optima TF maxi firmy Kverneland

Data publikacji:
Optima TF maxi

Pneumatyczny siewnik punktowy do kukurydzy Kverneland Optima TF maxi łączy w sobie wysokiej jakości technologię wykonania oraz przyjazną dla użytkownika obsługę. Model ten jest szerszą wersją znanej już ramy ciąganej siewnika Optima i jest dedykowany dla dużych, nowoczesnych gospodarstw rolnych i usługodawców. TFmaxi zapewnia wydajność nawet do 100 ha dziennie.

Optima TFmaxi zapewnia precyzyjny siew kukurydzy z szerokością roboczą 12 m. Przy rozstawie 75 cm wysiew odbywa się w 16 rzędach, dostępna jest także szerokość rozstawu 70 lub 80 cm. Sprawdzona technologia aplikacji nasion została tutaj połączona z innowacyjną ramą ciąganą składaną hydraulicznie. Wytrzymała rama siewnika wykonana z kształtowników o profilu 250x450 mm wyposażona została w dyszel teleskopowy.

Podczas składania siewnika do transportu dyszel wydłuża się, po to aby boczne skrzydła ramy zostały złożone wzdłuż zaczepu. Dzięki temu szerokość transportowa nie przekracza 3 m. Maksymalna prędkość transportowa wynosi 50 km/h. Dla pełnej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi węże hydrauliczne i przewody elektryczne umieszczone są wewnątrz ramy.

Nasiona precyzyjnie rozmieszczone

Siewnik Optima cechuje wyjątkowa zwrotność dzięki zewnętrznemu napędowi hydraulicznemu dmuchawy od WOM. Kąt skrętu 80° przy ramie zaczepowej umożliwia swobodne pokonywanie uwroci oraz zakrętów. W standardzie wyposażenia jest belka zaczepowa kat. III, opcjonalnie dostępna jest kat. IV.

Sekcja wysiewająca HD-II przeznaczona jest do siewu w mulcz oraz konwencjonalnego. Gwarantuje precyzyjną kontrolę głębokości dzięki dużej masie własnej, a istnieje także możliwość dodatkowego indywidualnego dociążenia (100 kg) każdej z nich za pomocą sprężyn.

Perfekcyjne umieszczanie nasion zapewnia mała redlica tworząca czystą bruzdę. Przykrywanie nasion możliwe jest poprzez pośrednie kółko dociskowe ogumione lub stalowe oraz regulowaną tylną rolkę dociskową typu V. Optymalne odwzorowanie wszelkich nierówności terenu zapewniają duże koła kopiujące o średnicy 410 mm i szerokości 120 mm.

Firma Kverneland opatentowała specjalny aparat wysiewający bez uszczelek dla sekcji HD-II, który zmniejsza koszty eksploatacyjne maszyny. Wyeliminowano w nim zjawisko tarcia i zużywania się elementów, tarcza wysiewająca obraca się w aparacie wysiewającym razem z obudową. Taki bęben wysiewający jest połączony z dmuchawą za pomocą tulei.

Zbiornik ma pojemność 4000 L. Wyposażony jest w podest załadowczy umożliwiający dobry dostęp, otwór do szybkiego opróżniania pozostałego w zbiorniku nawozu, czujnik rezerwy z regulacją wysokości oraz automatycznie rozkładaną żmijkę załadowczą z wysokością załadunku 750 mm. Wygodne otwieranie umożliwia metalowa pokrywa zbiornika. Wymiary otwarcia to 2,31x2,45 m.

Siew z GPS-em

Siewnik Optima TFmaxi oferuje również możliwość współpracy z systemem GPS oraz Geocontrol. Połączenie napędu elektrycznego każdej sekcji wysiewającej z systemem pozycjonowania pozwala na automatyczne włączanie/wyłączanie w odpowiednim momencie, przez co brak jest zachodzenia na siebie rzędów, tak ważne na polach o nieregularnych kształtach. Maszyna Kverneland wyposażona jest oczywiście w technologię Isobus i przy pomocy terminala IsoMatch Tellus możliwe jest proste sterowanie pracą siewnika.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.