[ATR] Aktualności KuhnAmazoneKrone

Wirtualne prezentacje i nagrody na targach SIMA

Data publikacji:
SIMA

Z powodu panującej pandemii „Międzynarodowa wystawa technologii i rozwiązań dla wydajnego i zrównoważonego rolnictwa SIMA” w Paryżu została już dwa razy przełożona. Według nowego terminu planowo ma być przeprowadzona w dniach od 6 do 10 listopada 2022 r. Tradycyjny konkurs innowacji SIMA nie padł jednak ofiarą wirusa i dzięki temu producenci maszyn mogli zaprezentować swoje nowoczesne rozwiązania.

Do konkursu Innovation Awards 2021 zgłosiło się 75 firm, które przedstawiły łącznie 110 innowacji. Jury wybrało nominowanych 40 rozwiązań, z czego przyznano wyróżnienia 15 produktom. Podczas krótkiej, wirtualnej ceremonii przyznano nagrody SIMA, gdzie 12 przedsiębiorstw mogło odebrać wyróżnienia w czterech kategoriach produktów:

  • Gleba i rośliny,
  • Od zbiorów do magazynu,
  • Hodowla zwierząt i energia odnawialna,
  • Części, usługi i elektronika pokładowa.

Po raz pierwszy przyznano również trzy nagrody specjalne. Poniżej przedstawiamy nagrodzonych zwycięzców.

Złote medale Innovation Awards 2021

Crop Vision, Downs
Crop Vision jest opatentowanym optycznym urządzeniem sortującym do niemytych ziemniaków. Zasada działania urządzenia oparta jest o kombinację kamery przemysłowej oraz modelu obliczeniowego sztucznej inteligencji. Crop Vision umożliwia pełną, trójwymiarową analizę powierzchni bulw i ich klasyfikację na podstawie zadanych parametrów lub wielkości. Ziemniaki niespełniające wymaganych standardów są odrzucane. Wydajność urządzenia sięga 100 t/h.

Aura, Kuhn
Autonomiczny robot paszowy Aura przeznaczony jest dla gospodarstw hodujących bydło. Pobiera komponenty paszowe z silosu, odważa i miesza je, a następnie przewozi i wyładowuje w żądanym miejscu. Nawigacja robotem jest możliwa dzięki systemowi RTK na zewnątrz pomieszczeń, a w budynkach dzięki systemowi LiDAR.

Smart Guided System
Akcesoria Smart Apply Intelligent Spray Control System dedykowane są dla opryskiwaczy polowych. System Smart rejestruje za pomocą czujników typu LiDAR aktualne pokrycie obszaru oprysku roślinami lub masą liści i steruje odpowiednio poszczególnymi dyszami opryskiwacza.

 


Srebrne medale Innovation Awards 2021

Cenius-TX Zone Finder, Amazonen-WerkeCenius-TX Zone Finder umożliwia mapowanie gleby podczas uprawy w czasie rzeczywistym. Podczas przejazdu ciągnika zbierane są dane dotyczące zużycia paliwa, obciążenia itd. i łączone z informacjami uzyskiwanymi z kultywatora Cenius-TX, w tym dotyczącymi głębokości roboczej i nachylenia uprawy gleby. Na tej podstawie tworzone są przydatne mapy, na których można zidentyfikować nawet drobne różnice w strukturze gleby.

NutriSense, New HollandCzujnik bliskiej podczerwieni do kombajnu NutriSense, który pozwala na szczegółową analizę zbieranego plonu bezpośrednio na polu w czasie rzeczywistym. Rejestruje parametry takie jak: wilgotność, zawartość białka, tłuszczów, skrobi, NDF i ADF. Zebrane dane można wykorzystać do tworzenia indywidualnych analiz plonowania, specyficznych dla danego pola.

Speed Control, Sulky-Burel
Speed Control jest nową technologią rozsiewu, która umożliwia precyzyjne rozrzucanie nawozu w kierunku poprzecznym, z różną prędkością jazdy.


Brązowe medale Innovation Awards 2021

Farmdroid
Farmdroid FD20 to sterowany systemem GPS robot siewny i usuwający chwasty. Robot umożliwia w pełni automatyczne, mechaniczne zwalczanie chwastów zarówno pomiędzy rzędami roślin, jak i w rzędach, pomiędzy roślinami. Urządzenie zasilane jest akumulatorem ładowanym czterema ogniwami słonecznymi.

Czujniki ciśnienia komory czyszczącej, New Holland
Sterowany czujnikiem zespół do czyszczenia kombajnów sprężonym powietrzem zapobiega stratom ziarna. Innowacyjny system mierzy wartość różnicy ciśnienia na górnym sicie i na tej podstawie określa obciążenia. W ten sposób można uzyskać nie tylko maksymalną wydajność sita, ale jednocześnie uniknąć strat ziarna.

Fusion, Deguillaume
Uniwersalny pojazd transportowy typu „2 w 1” Fusion umożliwia przewóz materiałów stałych, ale również cieczy. Zgodnie z informacjami producenta, pojazd przewozi do 56 m³ kiszonki lub do 21 m³ cieczy.


Nagrody szczególne za specjalne innowacje

Top Cut Collect, Zürn
Podkaszarko - kombajn Top Cut Collect składa się z dwóch wysięgników z systemem tnącym, z którym połączony jest przenośnik poprzeczny. Maszyna ta umożliwia mechaniczną regulację obcych roślin na polu. Chwasty i trawy wzrastające powyżej właściwego plonu są obcinane pionowym nożem powyżej krawędzi plonów.

Easynet, Krone
System Easynet przeznaczony do pras belujących umożliwia bezpieczną i szybką wymianę rolek siatki. Rozwiązanie to eliminuje konieczność ręcznego podnoszenia, a dzięki odchylanemu zatrzaskowi siatki pełniącemu rolę wózka można łatwo wkładać nowe rolki.

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.