[ATR] Nowości horschSiewniki

W firmie Horsch czas na siew mechaniczny

Data publikacji:
versa 3

Firma Horsch wprowadza do swojej oferty pierwszy mechaniczny siewnik Versa 3 KR o szerokości 3 m, nabudowany na bronę aktywną Kredo. Siewnik Versa jest już dostępny w sprzedaży, a pierwsze dostawy na polski rynek są planowane na przełomie sierpnia i września 2021 r. Oznacza to, że Horsch sukcesywnie rozwija swoją ofertę siewników. Nowy mechaniczny model to konstrukcja innowacyjna i dobrze przemyślana. Nowością są m.in.; sposób wysiewu, stalowy zbiornik oraz zastosowane redlice.

Mechaniczny układ wysiewający nasiona posiada napęd elektryczny aparatu dozującego. Silnik elektryczny zasilany z 12 V gniazda ciągnika został umieszczony po lewej stronie siewnika. Każda jednostka dozująca jest indywidualnie połączona z wałem pośrednim za pomocą kół zębatych, co umożliwia pojedynczą regulację ścieżek technologicznych, bez stosowania dodatkowych narzędzi.

Możliwe jest więc różne ustawienie rozstawów rzędów w zakresie od 12,5; 15; 30 i 45 cm. Sposób dozowania nasion, uzależniony od ich rodzaju, regulowany jest za pomocą zasuwy między kołem komorowym a kołem krzywkowym. Koła dozujące można także bez problemów zdejmować pojedynczo, bez stosowania dodatkowych narzędzi dla zapewnienia optymalnego dopasowania do wysiewanego typu nasion lub do okresowej kontroli.

Nowy zbiornik i redlice

Siewnik Versa 3 KR wyposażony jest w stalowy zbiornik o pojemności 900 l, który opcjonalnie można powiększyć przystawką do nawet 1500 l. Kolejną nowością są zastosowane redlice DuoDisc, których konstrukcja opiera się na sprawdzonych już elementach redlic TurboDisc.

Redlice zostały zoptymalizowane pod kątem wagi i połączono je z ramą siewnika za pomocą sprężyn płaskownikowych. Elementy obsługowe siewnika umieszczone są po lewej stronie, głębokość siewu oraz nacisk redlic reguluje się za pomocą klucza uniwersalnego. Opcjonalnie dostępna jest też regulacja hydrauliczna. Elektryczny napęd znacząco ułatwia proces kalibracji, ponadto można ją przeprowadzić za pomocą bezpłatnej aplikacji Horsch MobileControl.

Siewnik Versa bazuje na bronie wirnikowej Kredo, która posiada 10 wirników na 3 m szerokości roboczej i została zaprojektowana tak, aby zapewniać maksymalną stabilność nawet na trudnych glebach kamienistych. Bronę można wyposażyć w szybko wymienialne zęby na zaczepie lub uchwycie, a dla uzyskania dłuższego okresu eksploatacji - zęby z powłoką z węglika spiekanego. Wał pierścieniowy trapezowy tworzy perfekcyjną bruzdę siewną niezależnie od panujących warunków polowych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.