[ATR] Nowości ciągniki rolniczeValtra

Valtra z serii N i T piątej generacji

Data publikacji:

Firma Valtra wprowadza do swojej oferty nowe wersje ciągników serii N i T. Jest to kolejny krok w rozwoju piątej już generacji ciągników fińskiego producenta, po ubiegłorocznej premierze serii G i tegorocznej serii A. Nowe modele ciągników zostały zaprojektowane z uwzględnieniem opinii klientów i w oparciu o duże doświadczenie firmy, tak aby zapewniały jeszcze większy komfort pracy, ergonomię oraz inteligentne funkcje dla rolnictwa precyzyjnego. Nowe modele Serii N i T są już dostępne na rynku.

Seria N liczy 4 modele o mocy od 135 do 165 KM (w trybie transportowym od 145 do 201 KM), natomiast seria T obejmuje łącznie 8 modeli o mocy od 155 do 235 KM (w trybie transportowym od 170 do 271 KM). Nowe ciągniki Valtry mają nowy design, przeprojektowaną kabinę kierowcy, nowe funkcje silnika, przekładni oraz inteligentny wyświetlacz pozwalający na korzystanie z najnowocześniejszych technologii.

Nowa kabina operatora

Kabina operatora została gruntownie przeprojektowana, jest bardziej komfortowa i pozwala na wydajniejszą pracę. Zupełnie nowa jest kolumna, z łatwiejszą regulacją położenia kierownicy. Wymiary kierownicy uległy lekkiemu zwiększeniu, lecz nadal jest ona bardzo poręczna i ergonomiczna w użytkowaniu.

Unowocześniona została też dźwignia zmiany kierunku jazdy, przez co łatwiej jest teraz zmieniać kierunki jazdy podczas przełączania pomiędzy różnymi elementami sterującymi, takimi jak dźwignia SmartTouch lub układ do jazdy tyłem TwinTrac. Rozruch w zakresach prędkości B i C nie stwarza żadnych problemów, nawet przy dużym obciążeniu, a dzięki nowej funkcji Start Boost zmiana zakresów prędkości jest szybsza, co docenią kierowcy zwłaszcza podczas jazdy po drogach.

Indywidualne dopasowanie do szczególnych preferencji kierowcy umożliwiają wersje SmartTouch oraz Valtra Evolution. Opcjonalnie dostępna jest też wersja kabiny Premium, która obejmuje wysokiej jakości wyposażenie wnętrza o ciemnej stylistyce ze skórzaną kierownicą, częściowo chromowanymi pedałami oraz gumowym wyłożeniem dna schowka.

Nowy wyświetlacz

Jedną z największych nowości w prezentowanych ciągnikach jest wyświetlacz montowany na słupku A, który zastępuje tradycyjną tablicę rozdzielczą za kierownicą. Na kolorowym ekranie pokazywane są wszystkie najważniejsze informacje o działaniu ciągnika i jego funkcjach.

W górnej części ekranu umieszczono informacje domyślne, czyli bieżącą prędkość jazdy, prędkość obrotową oraz czas pracy silnika, poniżej operator może wybrać informacje dotyczące sterowania zarówno ciągnikiem, jak i sprzężoną z nim maszyną, i to w wygodnym dla siebie formacie. Dodatkowe informacje wskazują np. wybraną stację radiową oraz stan smartfona podłączonego przez Bluetooth.

Wyświetlacz może być również stosowany w modelach HiTech i Active w celu wygodnego definiowania ustawień silnika, układu hydraulicznego i przekładni, po to, aby w jak najlepszy sposób wykorzystać oferowane możliwości. Modele Versu i Direct pozwalają korzystać z wyświetlacza wraz z funkcją SmartTouch.

Inteligentne rozwiązania

Firma Valtra rozwija technologie precyzyjnego rolnictwa ponieważ wierzy, że odegra ono kluczową rolę w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju. Już teraz mniej więcej dwa na trzy nowe ciągniki Valtra są wyposażone w system zautomatyzowanego kierowania lub inne zaawansowane rozwiązania inteligentnego rolnictwa.

Nowe ciągniki serii N i T można wyposażyć w system automatycznego prowadzenia Valtra Guide oraz różne funkcje dedykowane rolnictwu precyzyjnemu, takie jak dokumentacja zadań TaskDoc i kontrola sekcji. W ten sposób możliwy jest np. sprawny transfer danych pomiędzy ciągnikiem, a systemem oprogramowania zarządzania gospodarstwem.

Nowością jest również nowy Auto U-Pilot, który łączy innowacyjny system zarządzania pracą na uwrociach Valtra z systemem Valtra Guide.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.