[ATR] Technika Tym

Tym T475 - dla rolników i firm komunalnych

Data publikacji:

Koreański ciągnik Tym T475 z pozoru maszyna niewielka, ale realnie to „tytan pracy”. Do jego napędu producent stosuje wolnossący silnik wysokoprężny o pojemności skokowej 2,286 l.

Ciągnik ma 4 cylindry i jest chłodzony cieczą. Układ zasilania jest wyposażony w rotacyjną pompę wtryskową oraz suchy podwójny filtr powietrza. Generuje moc 46,2 KM oraz maksymalny moment obrotowy 120 Nm. Spełnia kryteria normy Stage V.

Ciągnik ma napęd na 4 koła, a załączanie napędu na koła przedniego mostu odbywa się mechanicznie. Skrzynia biegów ze sterowanym mechanicznie rewersem ma po 12 biegów do jazdy w obu kierunkach, a maksymalna prędkość jazdy wynosi 21 km/h. Model ciągnika ze skrzynią hydrostatyczną ma 3 zakresy prędkości roboczych (L, H, M) i rozwija maksymalną prędkość jazdy 27,5 km/h. Załączanie blokad obu mostów odbywa się mechanicznie.

Dwusekcyjna zębata pompa hydrauliczna (31,9 l/min dla układu hydrauliki siłowej i 17,7 l/min dla zasilania układu kierowniczego) tłoczy olej pod maksymalnym ciśnieniem 180 barów do dwóch gniazd hydrauliki zewnętrznej. Podnośnik (z regulacją pozycyjną i siłową) oraz zaczep są sterowane mechanicznie, a udźwig siłownika hydraulicznego tego podzespołu wynosi 1200 kG.
WOM wykonuje 540 obr./min i jest załączany elektrohydraulicznie.

W standardzie producent oferuje automatyczny tryb pracy wałka odbioru mocy. Do współpracy ciągnika z przyczepami i różnymi maszynami producent zastosował sprzęg hakowy oraz zaczep drabinkowy Scharmüeller. Standardowym elementem wyposażenia ciągników Tym T475 jest zespół do sterowania pracą ładowacza czołowego. Stałym elementem wyposażenia ciągnika jest dolna belka polowa. Pojemność zbiornika paliwa tych maszyn wynosi 34 l.

Główny hamulec - typu tarczowy mokry, sterowany mechanicznie - jest zamontowany w tylnym moście napędowym. W modelach z hydrostatem producent przewiduje możliwość zainstalowania pneumatycznej instalacji hamulcowej.

Wygoda dla operatora

Kabina - z systemem bezpieczeństwa ROPS - jest wyposażona w system klimatyzacji, fotel z regulacją mechaniczną, system ogrzewania, radio MP3, lusterka z regulowanymi wysięgnikami, wycieraczki ze spryskiwaczami, światła w masce silnika oraz reflektory robocze - po 2 sztuki - z przodu i z tyłu kabiny. Do prac w rolnictwie producent montuje na kołach przedniego mostu opony o rozmiarach 240/70R16  oraz 320/70R24 - na kołach tylnych.

Gdy ciągnik ma pracować na terenach zielonych (firmy komunalne) lub łąkach (gospodarstwa hodowlane), na kołach montowane są opony o rozmiarach 27-10,5-15 (przednie opony) i 41-14-20 (tylne opony), natomiast do prac w obiektach przemysłowych (także w kurnikach, oborach, itp) - przydatne jest ogumienie o rozmiarach 27-10,5-15 (przednie opony) i 12,5-20 (tylne opony).

Ciągnik Tym T475 ma długość 3,37 m, szerokość 1,5 m oraz wysokość 2,4 m. Rozstaw osi tej maszyny wynosi 1770 mm, a minimalny prześwit – 325 mm. Najmniejszy promień skrętu - z hamulcami - wynosi 2710 mm, a bez nich - 2985 mm.

Masa własna modelu z przekładnią mechaniczną wynosi 1636 kg, a z obciążnikami - 1660 kg. Ciągnik ze skrzynią hydrostatyczną jest nieco cięższy - ma masę 1708 kg bez obciążników oraz 1732 kg - z obciążnikami.

Tym T475 w wersji ze skrzynią mechaniczną może z powodzeniem spełniać rolę ciągnika pomocniczego w dużych i średnich gospodarstwach, a z racji małych wymiarów - zwłaszcza szerokości - oraz dużej zwrotności nadaje się wykonywania wielu prac w magazynach, obiektach inwentarskich, prac porządkowych (odśnieżanie podwórza, dróg dojazdowych, itp.) wokół siedlisk i prac wykonywanych przez firmy komunalne.

Natomiast wersja ze skrzynią hydrostatyczną doskonale sprawdza się podczas prac w gospodarstwach specjalistycznych (uprawa warzyw, jagodników, szkółek, itp.), w pracach transportowych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.