[ATR] Gospodarka i rolnictwo

„Trzynastka”, czyli dodatkowy „zastrzyk” dla emerytów i rencistów

Data publikacji:

Emeryci i renciści oczekujący na kwietniowe wypłaty świadczeń będą mieli powody do zadowolenia, ponieważ otrzymane środki zostaną powiększone o tzw. trzynastą emeryturę.

Aby otrzymać dodatkowe świadczenie, nie trzeba się o nie ubiegać, ponieważ wzorem ubiegłego roku będzie ono wypłacone z urzędu. Dodatkowe świadczenie pieniężne przysługuje osobom, które w dniu 31 marca 2021 r. mają prawo do jednego ze świadczeń: emerytury rolniczej, renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinnej, okresowej emerytury rolniczej oraz rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego. „Trzynastka” przysługuje wszystkim uprawnionym emerytom i rencistom w takiej samej wysokości (bez względu na wysokość pobieranego świadczenia) tj. w wysokości najniższej emerytury, która od 1 marca 2021 r. wynosi 1250,88 zł brutto (z kwoty tej zostanie potrącona zaliczka na podatek dochodowy oraz składka na powszechne ubezpieczenie zdrowotne).

Poza podatkiem i składką z kwoty dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego nie będą dokonywane żadne potrącenia i egzekucje. Jeżeli chodzi o świadczenie pieniężne do renty rodzinnej, do której jest uprawniona więcej niż jedna osoba, to przysługuje jedno, które zostanie wypłacone w wysokości proporcjonalnej do liczby osób uprawnionych do tej renty na dzień 31 marca 2021 r.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.