[ATR] Aktualności Agrotech Kielce

Targi Kielce - Co z Agrotech-em?

Data publikacji:

Jak wyglądają przygotowania do targów Agrotech - jednej z największych wystaw sprzętu rolniczego w Polsce, ale także jakie problemy spowodowane pandemią dotykają branżę targową? O tym w rozmowie z redakcją atr express mówią: dr Andrzej Mochoń, prezes zarządu i Kamil Perz, dyrektor wydziału targów (obaj Targi Kielce).

Zobacz także: Elektryczny Zawór Szybkiego Działania Firmy Lechler

Ostatnie pół roku jest bardzo trudne dla wielu branż gospodarki. Jak z pandemią radzi sobie w Państwa opinii branża wystawiennicza? Jak radzą sobie Targi Kielce?
Andrzej Mochoń: Branża wystawiennicza przeżywa kryzys covidowy. Z najnowszych badań Urzędu Statystycznego z września 2020 r. wynika, że sektor targów przed pandemią COVID-19 generował łączne obroty w wysokości ok. 4,9 mld zł, a do budżetu państwa co roku wpływało ok. 0,5 mld zł podatku VAT. Od końca lutego firmy branży targowej pozostają praktycznie bez pracy. W 80% firm obroty spadły co najmniej o połowę, w tym w połowie przypadków nawet o 90%. Zastój oznacza nierzadko także redukcję zatrudnienia (…)
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 17-18/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.