Nowości

Elektryczny zawór szybkiego działania firmy Lechler

Data publikacji:

W forpoczcie postępu w zakresie techniki ochrony roślin jest bez wątpienia firma Lechler. Producent stawia na skuteczność i precyzję zabiegów oprysku, uzyskaną dzięki kontroli pojedynczych, umieszczonych blisko siebie rozpylaczy (na podstawie aktualnej pozycji GPS).

Zobacz także : Niedziela z Zetorem

Konieczne w takim przypadku jest zagwarantowanie szybkości działania układu pozwalającej na szybkie otwieranie i zamykanie przepływu w każdym rozpylaczu. Takim rozwiązaniem jest system ESV, czyli elektryczny zawór szybkiego działania, który umożliwia dynamiczne otwieranie i zamykanie wypływu cieczy z rozpylacza. System ten został wprowadzony z powodzeniem na rynek, również do opryskiwaczy produkcji krajowej - pierwsze maszyny z systemem ESV wyprodukowała firma Unia. Jedna z nich pracuje od 3 lat w gospodarstwie rolnym niedaleko Strzelec Opolskich i dotychczas przepracowała ok. 7 tys. ha (w tym RSM). Godne podkreślenia jest, że gospodarstwo to wykorzystywane jest do testowania nowych rozpylaczy - w ub. roku zamontowano tam udoskonalenie systemu ESV (przekonstruowane tłoczki w zaworach).

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.