Technika

Suszarnie Mepu według potrzeb

Data publikacji:

Fińska firma Mepu znana jest z produkcji najwyższej jakości sprzętu do obsługi ziarna, w tym suszarni, systemów transportujących, monitorujących, oczyszczaczy czy odpylaczy. Prawie 70-letnie doświadczenie, ciągłe badania i prace rozwojowe nieustannie dostarczają wielu innowacji, które są wysoko cenione przez klientów. W kategorii suszarni do zbóż i kukurydzy Mepu posiada w swojej ofercie modele stacjonarne, mobilne oraz przepływowe, które można dopasować do indywidualnych wymagań odbiorcy.

Czynnikiem decydującym w dużej mierze o jakości zbóż i ich cenie w punktach skupu jest poziom wilgotności. Rolnik nie ma wpływu na pogodę i dlatego optymalny czas zbiorów jest niekiedy trudny do osiągnięcia, tym samym zboże może mieć zbyt wysoką wilgotność. Rozwiązaniem tego problemu jest technologia suszenia zboża rozwijana przez firmę Mepu.

Produkuje ona suszarnie pracujące w trybie pracy cyrkulacyjnej oraz przepływowej, wykorzystując technologię podciśnieniową oraz nadciśnieniową. Co równie ważne, każdy klient ma możliwość konfiguracji suszarni pod własne potrzeby, a modułowa konstrukcja urządzeń umożliwia indywidualne dopasowanie zarówno gabarytów, jak i wybór najlepszych rozwiązań technologicznych.

Rozwiązania proekologiczne

Suszarnie marki Mepu charakteryzują się wysoką kulturą pracy, a przy tym niskim zapotrzebowaniem na energię. Źródłem ciepła w procesie suszenia ziarna są ekonomiczne i ekologiczne palniki zasilane gazem, olejem opałowym lub według innego, indywidualnego zamówienia odbiorcy, z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii. Przepływ ogrzanego powietrza zapewniają wysoko wydajne odśrodkowe lub osiowe wentylatory, o niskim zużyciu energii elektrycznej.

Firma Mepu stosuje również nowoczesne rozwiązania poprawiające jakość ziarna oraz zmniejszające wpływ suszarni na otaczające środowisko. Wszystkie suszarnie w ofercie posiadają w swoim wyposażeniu separatory zanieczyszczeń zasilane odrębnym silnikiem, które pomagają zachować czystość suszonego ziarna.

Tarcza rozsiewacza równo rozmieszcza ziarno w całej komorze suszarni, a dolny aspirator usuwa pył oraz wilgoć. Ze względów środowiskowych firma Mepu stosuje w swoich suszarniach rozwiązania umożliwiające wyłapywanie zanieczyszczeń z powietrza wylotowego z wykorzystaniem systemów Storm i Taifun o niezwykle wysokiej, sięgającej 90% skuteczności działania.

Systemy sterowania suszarnią dają możliwość pełnego monitorowania przebiegu procesu suszenia i jego regulacji na odległość. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów i podzespołów gwarantuje z kolei długi okres bezawaryjnej eksploatacji i trwałość inwestycji.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.