[ATR] Aktualności Agro FrankopolSchäffer

Schäffer w dobrych rękach firmy Agro Frankopol

Data publikacji:

Firma Agro Frankopol jest polskim przedstawicielem znanych producentów sprzętu rolniczego i budowlanego. Jest również importerem na nasz rynek cenionych ładowarek firmy Schäffer.

Agro Frankopol to firma dobrze znana w branży rolniczej, doskonale osadzona w środowisku lokalnym, która rozpoczynała od sprzedaży maszyn używanych. Z czasem do oferty wchodziły renomowane marki maszyn rolniczych, takie jak Krone, Amazone, McCormick czy właśnie Schäffer. Początkowo firma była lokalnym dilerem maszyn z tym znakiem, ale po zmianach w sieci sprzedaży tego niemieckiego producenta, w 2020 r. została importerem na rynku polskim.

Agro Frankopol działa w oparciu o sieć oddziałów zlokalizowanych w miejscowościach: Frankopol, Włosty-Olszanka, Dąbie i Siemiatycze. Realizowana jest w nich nie tylko sprzedaż maszyn, ale także dystrybucja części zamiennych oraz wyspecjalizowane usługi serwisowe.

A marka Schäffer? Jest oczywiście dobrze znana w Polsce, a sprzedaż jej ładowarek odbywa się na terenie całego kraju, za pośrednictwem 4 opiekunów importera oraz ponad 30 dilerów, rolniczych i budowlanych. Ładowarki Schaffer cieszą się dużym uznaniem wśród klientów, tak że ich tegoroczna pula została już praktycznie wyczerpana. Obecnie przyjmowane są zamówienia już na rok 2022.

– Sprzedajemy produkty Premium, które są znane na rynku, rozpoznawalne i służą rolnikowi wiele lat, Schäffer stawia na jakość produktu. W ofercie firmy są ładowarki kompaktowe i teleskopowe przeznaczone głównie dla rolnictwa, ale również wersje budowlane i komunalne. W sumie jest to 35 modeli o różnej wielkości, parametrach roboczych i konfiguracji wyposażenia

– przekonuje Dariusz Łopaciuk, przedstawiciel firmy Agro Frankopol.

Indywidualne podejście

– Mamy kilka patentów, które wyróżniają nas na tle konkurencji. Ale i tak każda ładowarka dobierana jest indywidualnie do klienta w zależności od jego potrzeb. Do prac w niskich budynkach inwentarskich, z wąskimi przejazdami w grę wchodzą małe ładowarki, gdzie najwęższa z nich ma szerokość zaledwie 80 cm. Do cięższych prac idealnie nadają się wersje teleskopowe. Każdy klient może indywidualnie skonfigurować maszynę, tak że konkretna specyfikacja opcji wyposażenia jest dostarczana prosto z fabryki

– zwraca uwagę Dariusz Łopaciuk.

Kolejną zaletą indywidualnej konfiguracji jest możliwość wyboru niezbędnych dla klienta opcji. Wśród trzech najbardziej popularnych są: szerokie koła, dodatkowe płyty dociążeniowe, montowane pod silnikiem i w tylnej części ładowarki, a także opcja wyższego podnoszenia, gdzie kilka dodatkowych centymetrów często  ma duży wpływ na efektywność pracy.

Opatentowane rozwiązania

Wysoka jakość ładowarek Schäffer łączy się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi zawartymi w ich konstrukcji. Dostępne są np. 2 rodzaje bezobsługowych przegubów. W mniejszych modelach jest to przegub, który odpowiada za skręt i kompensację nierówności terenu, w wersjach większych przegub realizuje skręt, a nierówności są niwelowane przez wahliwą tylną oś. Schäffer oferuje też zamknięty, wielotarczowy hamulec w kąpieli olejowej, który odporny jest na wszelkie sytuacje ograniczające skuteczność hamowania.

Wyróżnić należy też automatyczną blokadę osi. W trudnym terenie, gdy ładowarka zaczyna grzęznąć w gruncie, komputer pokładowy załącza blokadę, po wyjeździe na twarde podłoże osie są automatycznie odblokowane i nie ma możliwości awarii mostów. Wszystkie siłowniki hydrauliczne są na łożyskach, nie ma więc możliwości skrzywienia, ponadto siłowniki są umieszczone w ramieniu dlatego operator zawsze widzi obrzeża narzędzia.

W ładowarkach są stosowane 2 rodzaje napędu: silniki Kuboty do 66 KM w mniejszych modelach, w większych są to silniki Deutza. Najmniejsze maszyny do modelu 2630 mają silniki o mocy do 25 KM. Ich prosta budowa nie wymaga stosowania drogich systemów oczyszczania spalin typu AdBlue czy filtrów DPF. Zaznaczyć trzeba, że wszystkie te silniki spełniają najnowsze normy dotyczące emisji spalin.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.