[ATR] Nowości TalexOwijarki

Samozaładowczy Sprinter firmy Talex

Data publikacji:

W sezonie 2021 swoją premierę mają dwa modele owijarek firmy Talex: stacjonarna i samozaładowcza. Przedstawiona owijarka samozaładowcza Sprinter 1500 jest w pełni zautomatyzowaną maszyną, która sprawdzi się zarówno w gospodarstwach o średniej, jak i dużej powierzchni użytków zielonych.

Tym co przekonuje do nowej owijarki Talexu są: solidna konstrukcja, elektroniczny system sterowania i bogate wyposażenie w standardzie. Maszyna o masie własnej 2060 kg wymaga do agregacji ciągnika o mocy 48 KM. Do zasilania hydraulicznego napędu niezbędna jest pompa o wydajności minimum 30 l/min, a wymagane ciśnienie w układzie hydraulicznym to 16 MPa.

Owijarka Sprinter 1500 wyposażona jest w pełni zautomatyzowany system sterowania, który umożliwia pracę w 3 trybach: ręcznym, półautomatycznym i automatycznym, w zależności od wymaganego zakresu czynności operatora. Jednak nawet w trybie ręcznym praca jest bezpieczna i bezkolizyjna za sprawą zainstalowanych czujników. Najbardziej zaawansowany tryb automatyczny pozwala na wykonanie całego cyklu owinięcia aż do momentu odstawienia beli, a to wszystko po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku.

Sterownik owijarki reguluje pracę ramienia załadowczego, stołu owijarki, układu cięcia i wiązania, a także zarządza wyładunkiem beli i sposobem jej ustawienia. Umożliwia również łatwy dostęp do najważniejszych statystyk dotyczących wydajności pracy. Podaje liczbę owiniętych bel, czas pracy maszyny oraz zaprogramowaną liczbę owinięć. Takie statystyki są bardzo przydatne w przypadku podmiotów świadczących usługi. Przydatnym rozwiązaniem jest także system adaptacyjny owijarki, którego algorytm nadzoruje parametry pracy i w razie konieczności dostosowuje do czynników zewnętrznych.

Ramię boczne owijarki umożliwia załadunek beli bezpośrednio na stół bez konieczności zatrzymywania ciągnika, zapewnia przy tym 2 pozycje przechwytywania beli: 1,2 i 1,5 m. Rama obrotowa składa się z zespołu 4 wytrzymałych pasów gwarantujących równomierne owijanie nawet nieforemnych beli, a dzięki bocznym odbojnikom zapewnione jest zawsze utrzymanie prawidłowej pozycji beli. Prezentowana owijarka umożliwia pracę z dwoma rodzajami folii: 500 oraz 750 mm.

Zastosowany hydrauliczny system samodzielnie obcina i przytrzymuje folię do owinięcia kolejnej beli. System wymiany rolki jest sprawny i szybki. Za delikatne opuszczanie i ustawianie balotów w pozycji pionowej lub poziomej na podłoże odpowiada stawiacz z regulowanym ramieniem nastawnym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.