[ATR] Nowości JCB

Rozwój technologii zasilania elektrycznego

Data publikacji:
etech fast charge
1.25QE Power Pack
jcb etech fast charge

Napęd elektryczny to technologia przyszłości, która już dziś wkracza na rynek maszyn. Brak emisji szkodliwych spalin, zmniejszony poziom hałasu oraz niezależność od dostępu do paliwa to niepodważalne zalety maszyn zeroemisyjnych. Równie ważnymi aspektami dla kategorii maszyn zasilanych elektrycznie pozostają odpowiednio wydajne źródła zasilania, maksymalnie skrócony czas ładowania oraz żywotność stosowanych baterii. Firma JCB również w tej dziedzinie wprowadza swoje rozwiązania.

JCB wprowadza na rynek nową gamę agregatów, aby zapewnić wsparcie serii w pełni elektrycznych maszyn zeroemisyjnych. Agregaty JCB będą dostępne z 4 lub 8 bezobsługowymi akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 23 lub 46 kWh w jakości samochodowej.

Wyposażono je w wyjście jednofazowe 8 kW/10 kVA. Co ważne, jednostki te nie wymagają codziennej kontroli, przez co stanowią idealne rozwiązanie dla wypożyczalni sprzętu. Żywotność akumulatorów została wydłużona dzięki optymalizacji głębokości rozładowania. Nawet po 2000 pełnych cykli ładowania i rozładowania (co zajmie ok. 10 lat) ich pojemność będzie się utrzymywać na poziomie około 85%.

Zasilacze JCB posiadają solidną, stalową obudowę, przez co są łatwe w transporcie i magazynowaniu. Kubatura pojedynczego modułu to tylko 1 m³, a jednostki można montować bez problemów na paletach lub układać w stosy.

Szybka ładowarka uniwersalna

Firma JCB opracowała również szybką, uniwersalną ładowarkę, która jest kompatybilna z obecnymi i przyszłymi modelami elektrycznymi E-Tech. Wszystkie oferowane maszyny z tej serii są dostarczane z wbudowaną standardową ładowarką. Są jednak gotowe do podłączenia uniwersalnej, szybkiej ładowarki JCB dla zwiększenia wydajności akumulatora podczas zmiany roboczej.

Prezentowana ładowarka jest dostępna u dilerów JCB i w razie potrzeby można ją łatwo przetransportować na miejsce pracy. Wymaga standardowego trójfazowego zasilania 415 V i jest wyposażona w złącza cztero- i pięciostykowe, dostosowujące ją do zasilania w całej Europie.

Ładowarka może współpracować z układami elektrycznymi maszyn od 48 do 96 V i powyżej, oferując klientom przyszłościowe rozwiązanie do szybkiego ładowania, rozszerzoną wydajność pracy z konstrukcjami akumulatorowymi i maszynami przemysłowymi.

Przykładowo, urządzenie jest w stanie naładować minikoparkę elektryczną 19C-1E od zera do pełnego zakresu w zaledwie 2,5 h. Ładowarka może być również używana do doładowywania maszyn podczas przerw obiadowych lub gdy nie są aktualnie używane. Wprowadzając uniwersalną ładowarkę do swojej oferty, firma JCB dostarcza rozwiązanie do szybkiego ładowania, które może być stosowane dla całej posiadanej floty maszyn tej firmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.