[ATR] Aktualności Agro ShowPIGMiUR

Rok bez wystawy Agro Show

Data publikacji:

Agro Show, czyli coroczna wystawa rolnicza organizowana przez Polską Izbą Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, to dziś największa branżowa impreza tego typu w Polsce. W tym roku miała się odbyć już 22. edycja tej wystawy, ale życie zmusiło do weryfikacji planów. Sytuacja epidemiologiczna w kraju i pandemia koronawirusa sprawiły, że organizator, biorąc pod uwagę przede wszystkim aspekty dotyczące bezpieczeństwa, zdecydował o odwołaniu imprezy.

Zobacz także:

Partner i dystrybutor

Agro Show w ciągu 21 lat swojej historii zyskało nie tylko prestiż i stałe grono wystawców, ale przede wszystkim uznanie w oczach rolników. Dla organizatora ma to szczególne znaczenie, bo od samego początku wszystko podporządkowane było właśnie im. Począwszy od terminu, przez dobór i rozmieszczenie wystawców, aż po kompleksowy program i plenerową formułę imprezy. Od 1999 r., kiedy odbyła się pierwsza edycja wystawy, każda kolejna gromadziła coraz większe tłumy zwiedzających. Od 2001 r. wystawa gości w podpoznańskich Bednarach. Dla wielu rolników tak samo oczywiste jak żniwa w lipcu lub w sierpniu było to, że we wrześniu jadą do Bednar na Agro Show.

Bez wątpienia w pewnym stopniu zwiedzających przyciąga organizacyjny rozmach i towarzyszące Agro Show atrakcje, ale - jak sami podkreślają w rozmowach - głównym magnesem jest oferta wystawowa. Agro Show to przecież salon nowoczesnej techniki rolniczej, a podczas tej wystawy rolnicy mogą na własne oczy zobaczyć największe nowości w branży, zapoznać się z najważniejszymi trendami, dotknąć najnowocześniejszych maszyn oraz zapoznać się z supernowoczesnymi technologiami. Ale Agro Show ma również wymiar edukacyjny. Od lat organizator stawia sobie za cel, by wystawę odwiedziło jak najwięcej młodzieży, która wkrótce pracować będzie w branży rolniczej. Służą temu spotkania, seminaria, konkursy organizowane na wystawie. Sprawdza się idea imprezy rolniczej, w której walor edukacyjny jest tak samo ważny, a może nawet ważniejszy niż aspekt komercyjny. Potwierdzały to zresztą także wypełnione wystawowe namioty czy stoiska informacyjne branżowych urzędów i instytucji.

Sprawdza się też plenerowa formuła Agro Show, a dawne lotnisko w Bednarach okazało się doskonałym miejscem do jego organizacji. Rozległa przestrzeń pozwala nie tylko wygodnie przyjmować tłumy gości, pomieścić tysiące wystawców, ale też zorganizować plenerowe widowiskowe pokazy maszyn i urządzeń, które co roku były prawdziwym hitem imprezy.
Organizator targów już przygotowuje się do kolejnego sezonu wystaw rolniczych, licząc, że w 2021 r. wszystko wróci do normy. W takim wypadku PIGMiUR zaprosi w dniach 13-14 lutego na Mazurskie Agro Show, następnie 22-23 maja do Ułęża na Lubelszczyźnie na Zielone Agro Show, podczas gdy Agro Show w Bednarach zostało zaplanowane na 23-26 września 2021 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 17-18/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.