Nowości

Pronar z czterema karuzelami

Data publikacji:

Do oferty Pronaru na sezon 2021 dołączyła nowa zgrabiarka czterokaruzelowa ZKP 1400, która jest pierwszą tego typu maszyną produkowaną w Polsce. Jest to model o zwiększonej wydajności i funkcjonalności, a dzięki temu, że porusza się na dwóch szerokich kołach, zmniejszony jest jej nacisk jednostkowy na podłoże, co zachowuje darń w lepszym stanie.

Zgrabiarka ZKP1400 wymaga do agregacji ciągnika o mocy 80 KM. Wyposażona jest w 4 karuzele zamocowane na rozsuwanych ramionach. Rozwiązanie to pozwala regulować szerokość roboczą w zakresie od 11,3 do 13,5 m. Do sterowania funkcjami zgrabiarki zastosowano dedykowany panel, który umieszcza się w kabinie ciągnika. Panel ten pozwala również na rozkładanie i składanie zgrabiarki do pozycji roboczej lub transportowej (szerokość transportowa poniżej 3 m) oraz podnoszenie prawych lub lewych karuzel na żądaną wysokość.

W ten sposób manewrowanie podczas prac na łąkach jest bezpieczniejsze, a w zależności od bieżących potrzeb można też zgrabiać tylko jedną stronę pokosu. Optymalne kopiowanie terenu uzyskano poprzez zastosowanie wahliwej belki wspomaganej przez funkcjonalny zaczep, ponadto karuzele zawieszone są w układzie krzyżowym. Wyposażone w indywidualne układy jezdne wirniki, niezależnie od ramy zapewniają dopasowanie do terenu, zarówno wzdłużne, jak i poprzeczne.

Lepsze kopiowanie terenu umożliwiają także sprężyny odciążające, zamontowane na przedniej parze karuzel. W ten sposób uzyskano dokładniejsze zgrabianie pokosu oraz lżejszą pracę zgrabiarki, ponieważ sprężyny przenoszą część masy przednich wirników na ramę zgrabiarki. Co równie ważne, zgrabiarka pozwala uzyskać wysoką jakość zebranego wału zielonki, a to usprawnia pracę pras belujących i skraca czas zbioru. Pożądane efekty są widoczne nawet przy wysokich prędkościach roboczych.

Napęd w zgrabiarce przenoszony jest przez przekładnie oraz wały, które posiadają indywidualne sprzęgła jednokierunkowe lub przeciążeniowe dla zapewnienia ochrony układu napędowego przed uszkodzeniem. Konstrukcja przekładni umożliwia też łatwą i sprawną wymianę pojedynczych ramion bez konieczności demontażu korpusu. Dla poprawy bezpieczeństwa podczas użytkowania wyposażenie nowej zgrabiarki obejmuje także hamulec pneumatyczny oraz belkę oświetleniową.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.