[ATR] Technika

Poznaj środki smarne LOTOS Agrol

Data publikacji:

W polskich gospodarstwach rolnych pracuje blisko 1,5 miliona traktorów. Do tego należy doliczyć jeszcze kombajny oraz cały szereg innych maszyn i urządzeń, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiejsze rolnictwo.

W parku maszynowym gospodarstw można znaleźć zarówno maszyny kilkunastoletnie jak i nowe - działające w oparciu o najnowsze technologie. Jednak niezależnie od wieku wykorzystanej technologii najważniejsza jest niezawodność pracy maszyn w każdych warunkach pogodowych. Polskie rolnictwo rozwija się dynamicznie i wykorzystuje nowe technologie oraz najnowocześniejszy, światowej klasy sprzęt, dla którego Spółka LOTOS Oil opracowała wysokospecjalistyczne produkty AGROL.

Linia wielofunkcyjnych produktów AGROL PLUS, ze względu na znakomitą charakterystykę lepkościową i jakościową przeznaczona jest do najnowszej konstrukcji silników oraz układów przeniesienia napędu i mocy w ciągnikach i maszynach rolniczych intensywnie eksploatowanych.

Oleje wielofunkcyjne silnikowo-przekładniowo-hydrauliczne typu STOU, ze względu na ich szerokie zastosowanie, charakteryzuje pewien kompromis jakościowy, niemniej weryfikacją praktycznej użyteczności olejów STOU jest opracowany przez producentów ciągników system wymogów jakościowych, których spełnienie gwarantuje poprawną pracę ciągnika.

Trzecią grupą olejów dedykowanych zastosowaniom w rolnictwie są oleje typu UTTO, które mogą spełniać te same zadania co oleje STOU, z wyjątkiem smarowania silnika. Zapewniają ochronę przeciwzużyciową i przeciwzatarciową smarowanych elementów, wspomagają efektywne odprowadzanie ciepła, chronią przed korozją, nie dopuszczają do powstawania osadów.

Stosowanie olejów wielofunkcyjnych pozwala na prowadzenie racjonalnej gospodarki smarowniczej  zróżnicowanego parku maszynowego i zapobiega  pomyłkom związanym z niewłaściwym doborem środków smarnych.

Produkty LOTOS Agrol wykonane są wg najnowszych technologii i trendów związanych ze stosowaniem olejów wielofunkcyjnych do zastosowań rolniczych. Najistotniejsze jest jednak, że od blisko 30 lat są praktycznie testowane przez producentów rolnych w kraju i za granicą.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.