[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Polsko-brytyjskie rozmowy o drobiu

Data publikacji:

W formie zdalnej odbyła się 21 kwietnia br. rozmowa polskiego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy z brytyjskim sekretarzem stanu ds. środowiska, żywności i obszarów wiejskich Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Georgem Eusticem na temat jakości produkowanej w Polsce żywności.

Szef polskiego resortu rolnictwa podkreślił, że Wielka Brytania - drugi największy partner handlowy Polski w handlu rolno-spożywczym - jest dla Polski szczególnie ważna. Poinformował, że obecnie cały łańcuch produkcji drobiowej w Polsce objęty jest nadzorem weterynaryjnym, a podjęte działania zmierzają do zapewnienia najwyższej jakości i bezpieczeństwa produktów drobiowych w kontekście wystąpienia w przeszłości ognisk bakterii Salmonella w mięsie drobiowym.

Minister George Eustice podkreślił, że Wielka Brytania zauważa znaczącą poprawę sytuacji w zakresie zakażeń i poinformował, że w związku z tym aktualnie nie planuje się wprowadzenia restrykcji importowych na mięso drobiowe z Polski. Ministrowie podkreślili konstruktywną współpracę polskich i brytyjskich służb weterynaryjnych. Wyrazili wolę kontynuacji dialogu, częstszych kontaktów i zacieśnienia bardzo dobrej, wieloletniej współpracy polsko-brytyjskiej w obszarze rolnictwa.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.