[ATR] Aktualności AVR

Połączenie danych z pól i maszyn - AVR

Data publikacji:

Firma AVR oferuje technologię gromadzenia danych, które wyświetlane są na platformie cyfrowej AVR Connect, zapewniając rolnikowi podgląd na działanie maszyny i jej efektywne wykorzystanie w celu zwiększenia wydajności procesu produkcji - wszystko to odbywa się w czasie rzeczywistym.

Zobacz także: Kuhn gotowy na nowy sezon

Platforma ta jest rozwijana dalej we współpracy z firmą Dacom Farm Intelligence, umożliwiając powiązanie pakietu danych pochodzących z gospodarstwa z danymi przekazanymi od maszyn. Pozwala to obniżyć koszty uprawy i wspierać zrównoważoną produkcję żywności przy użyciu zaleceń pochodzących z bezpiecznych połączeń pomiędzy AVR Connect a aplikacją Dacom Cloudfarm.
AVR Connect można bez problemu wykorzystać do stworzenia bezpiecznego połączenia z pakietem Dacom Cloudfarm - jest to możliwe, gdy jakakolwiek maszyna AVR jest abonentem Dacom Cloudfarm.

Z jednej strony dane z maszyny mogą być przesyłane automatycznie do Cloudfarm, podczas gdy dane z pola mogą być automatycznie wczytywane przez AVR Connect. Oznacza to, że zarówno podczas sadzenia, jak i zbioru, praktycznie w każdej sekundzie rejestrowane są dane dotyczące aktualnego zużycia paliwa, plonu (wydajności) lub ilości posadzonych ziemniaków (w przeliczeniu na m²), a także lokalizacji - ich zsumowanie jest przekazywane bezprzewodowo do AVR Connect. Za pomocą tego łącza można zsynchronizować poszczególne pola pomiędzy obiema platformami, a także przekazywać automatycznie informacje o plonach oraz inne dane maszynowe od maszyn AVR (Puma 3, Puma 4.0 i Ceres 440 - opcja) do Dacom Cloudfarm.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim na podstawie kompletu danych arkusz upraw może zostać wypełniony automatycznie (np. rejestracja zbiorów z podanymi godzinami pracy, zużyciem paliwa, informacją o używanej maszynie i plonie całkowitym). Rejestracja upraw może być wykorzystywana do wykonania sprawozdań, sprawdzania zezwoleń (np. okresu karencji) czy też obliczania sald. Wśród danych tego rozwiązania wymienić należy także: łatwą obsługę, szybki wgląd (sprawozdania i koszty) oraz uwidocznienie różnic w terenie. Poza tym dane maszynowe można łączyć w Cloudfarm z innymi źródłami danych (takimi jak satelita, mapy, typy gleb), np. do celów analitycznych. Co szczególnie ważne, wszystkie istotne dane są przekształcane w dokładne zalecenia.

– Podczas zbiorów nie mam czasu na bieżące odczytywanie danych z naszych kombajnów AVR Puma. Ponieważ dane są teraz automatycznie gromadzone w AVR Connect i Cloudfarm, mogę dokładnie obserwować różnice w terenie. Sprawdzam głównie, czy dane dotyczące plonów odpowiadają innym danym z sezonu wegetacyjnego i wykonanym wcześniej precyzyjnym pomiarom – mówi Jacob van den Borne, rolnik z Reusel w Holandii.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 17-18/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.