Aktualności

Kuhn gotowy na nowy sezon

Data publikacji:

Brak tegorocznej edycji targów Agro Show nie zniechęcił firmy Kuhn przed prezentacją nowości produktowych na przyszły sezon. Różnica była tylko taka, że miejscem prezentacji nie były Bednary, a dobrze znany w kręgach sportowych ośrodek Remes w wielkopolskiej Opalenicy, gdzie 21 września przedstawiono 18 nowości produktowych.

Zobacz także: Kondycjonery walcowe OptiMaxx

Spotkanie prasowe w Opalenicy stanowiło również doskonałą okazję do przedstawienia wyników sprzedaży marki Kuhn w bieżącym sezonie.

– Na rynek maszyn w dużej mierze wpływa szybkość działania ARiMR, a dobry efekt przyniosło wyeliminowanie procesu rozpatrywania ofert. W tym sezonie nasza przedaż wzrosła o 15%, a po ośmiu miesiącach odnotowujemy wzrost sprzedaży o 3% w 2020r.  w perspektywie całego roku spodziewamy się sprzedaży na podobnym poziomie do 2019 r. Wszystko zależy od tego, jak będą jesienią zachowywać się klienci, choć zależne jest to też od tempa dostaw maszyn, co także może w pewnym stopniu ograniczyć nasze funkcjonowanie. Występują bowiem pewne przesunięcia, na które niestety nie mamy wpływu – mówi Artur Szymczak, dyrektor zarządzający firmy Kuhn Maszyny Rolnicze. – Jeśli chodzi o rynek polski, to uważam, że ten rok jest dobry i może zakończyć się 10-procentowym wzrostem, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu z innymi branżami, choćby gastronomiczną, turystyczną czy wystawienniczą – dodaje.

Dwanaście metrów

Wróćmy jednak do nowości na sezon 2021, które zaprezentowano w trzech grupach produktowych: maszyny zielonkowe i zbiór, maszyny uprawowe i siew oraz Kuhn Electronics - będziemy je sukcesywnie przedstawiać w kolejnych, tematycznych wydaniach atr express. Z myślą o przyszłym roku przedstawiciele firmy Kuhn zapowiedzieli m.in. rozszerzenie gamy kompaktowych bron talerzowych Optimer XL 1000 o 4 modele oferujące szerokość roboczą 6; 7,2; 9 i 12 m (wcześniej tylko 4 i 5 m).  Maszyny te wyposażone są w niezależnie montowane karbowane talerze o dużej średnicy (620 mm, grubość 6 mm), wyróżniające się wysoką odpornością na ścieranie.

Stożkowe talerze skutecznie penetrują glebę na głębokości od 5 do 15 cm (kąt pionowy - 12°, kąt poziomy - 14° - wartości stałe mimo zużycia tarczy), co zapewnia efektywne niszczenie i mieszanie z glebą resztek pożniwnych. Pracę z dużą ilością biomasy bez wątpienia ułatwia duży prześwit pod ramą. Równomierny nacisk we wszystkich rodzajach gleb zapewnia U-kształtny, podwójny wał doprawiający o średnicy 600 mm. Maszyny z serii Optimer XL 1000 można dodatkowo wyposażyć w przedni wał nożowy o średnicy 400 mm, ułatwiający przyspieszoną mineralizację resztek i szybsze uwalnianie azotu do gleby, a także siewnik do poplonów z elementem wysiewającym Venta (dawka wysiewu 1-400 kg/ha).

Wracając jednak do wyposażenia seryjnego, posiadają one unikatowy system Steady Control, który zapewnia doskonałą kontrolę głębokości roboczej niezależnie od warunków glebowych. System Steady Control zapewnia natychmiastową reakcję na nierówności powierzchni pola, nawet w trudnych warunkach glebowych, a przy tym ograniczenie zużycia paliwa. A jak wygląda zapotrzebowanie mocy nowych modeli? Optimer XL 6000 przeznaczony jest do ciągników o mocy od 240 do 360 KM, podczas gdy XL 12000 - od 480 do 700 KM. Zaangażowanie tak dużej siły pociągowej znajduje uzasadnienie w wysokiej wydajności, która w zależności od modelu wynosi od 8,5 do 18 ha/h.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.