[ATR] Nowości Kronesieczkarnie

Kondycjonery walcowe OptiMaxx w Krone Big X

Data publikacji:
Kondycjonery walcowe OptiMaxx
Kondycjonery walcowe OptiMaxx
Kondycjonery walcowe OptiMaxx

Firma Krone wyposażyła swoje sieczkarnie polowe serii BiG X w nowe zgniatacze ziarna OptiMaxx o średnicy 250 lub 305 mm. Umożliwiają one intensywną obróbkę podawanej masy do zgniatacza (zarówno słomy kukurydzianej, jak i ziarna) w kierunku wzdłużnym oraz poprzecznym. Zęby walców zgniataczy OptiMaxx zostały ustawione pod kątem 5°, przez co uzyskano efekt ścinania.

Zobacz także: Rynek maszyn do zbioru zielonek – hity sprzedaży

Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest rozrywanie włókien zbieranej masy roślinnej wzdłuż kierunku jej podawania i poprzecznie do kierunku jej przesuwu.

Nowe kondycjonery walcowe Krone dostępne są w dwóch wersjach: OptiMaxx 250 przeznaczony dla modeli sieczkarni BiG X 680, 780, 880, 1180 oraz OptiMaxx 305 wyłącznie dla topowego modelu BiG X 1180.Bęben rozdrabniający kondycjonera OptiMaxx 250 wyposażony jest w zależności od zastosowania w 123/144 zęby do krótkiego i średniego cięcia lub 105/123 zęby do średniego i długiego. Standardowo różnica prędkości obrotowej między walcami wynosi 30%, ale dostępne jest także rozwiązanie opcjonalne zwiększające ją do poziomu 40 lub 50%, co pozwala uzyskiwać najbardziej intensywne strzępienie masy z najlepszym rozkładem ziarna.

W porównaniu z poprzednim modelem zastosowano również o 10% dłuższe wirniki i o 7% wyższe obroty. Większa długość elementów roboczych zwiększa powierzchnię tarcia i zapewnia efektywne pobieranie materiału oraz bardziej efektywną obróbkę.

Największa średnica rolek

OptiMaxx 305 to kondycjoner walcowy wyposażony w rolki o największej średnicy na rynku wynoszącej 305 mm, przez co zapewniają o 11% większą powierzchnię tarcia i o 20% wyższą prędkość obwodową niż w modelu OptiMaxx 250. To z kolei umożliwia intensywniejszą obróbkę i najlepszą jakość rozdrabnianej masy roślinnej nawet przy dużej przepustowości i dużych długościach cięcia. Podobnie jak w modelu 250, liczba ukośnie usytuowanych zębów w zależności od zastosowania wynosi 150/175 zębów do krótkich i średnich długości cięcia oraz 125/150 zębów do średnich i długich. Różnice prędkości obrotowych walców: standardowa 30% oraz opcjonalna 40-50%, są takie same jak w wersji 250.

Kondycjoner OptiMaxx 305 posiada również inne ulepszenia. Wśród nich należy wymienić: mocniejsze sprężyny wywierające jednolity i duży nacisk na uprawy, przeprojektowaną obudowę ze wzmocnionymi łożyskami, a także czujniki temperatury na łożyskach tocznych, które przekazują dane do terminala operatora maszyny i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy. Co również jest ważne, maszyny firmy Krone są proste w obsłudze i konserwacji. Wymiana łożysk, rolek i kół pasowych nie stwarza problemów, a łatwy dostęp do podzespołów znacznie skraca czas serwisowania lub czyszczenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.