Aktualności

Pokaz zbioru zielonki marki Kuhn

Data publikacji:

Najlepszy czas na pokazy pracy maszyn zielonkowych spółka Kuhn Maszyny Rolnicze wykorzystuje w należytym stopniu. Przekonuje o tym cykl prezentacji sprzętu do zbioru pasz zielonych organizowanych z dilerami marki Kuhn na terenie całego kraju - w jednym z nich, 31 maja w Olszowej koło Kępna, czyli na terenie działania firmy Ambroży, uczestniczyła redakcja atr express.

    zbiór zielonek kubota

Wzorganizowanym pokazie - poprzedzonym interesującym wykładem na temat niezbędnych elementów koniecznych do uzyskania wysokiej jakości paszy - zaprezentowano zestaw kosiarek dyskowych, składający się z zawieszanej z tyłu podwójnej kosiarki „motyla” GMD 9530 i czołowej GMD 3525 F, o łącznej szerokości roboczej do 9,53 m (9,13-9,53 m), 8-karuzelowy przetrząsacz GF 8700 o szerokości 8,7 m, zgrabiarkę GA 7631 i prasę zwijającą VB 3160. Pokazane maszyny do koszenia i obróbki pokosu to bez wątpienia sprzęt na duże areały, wyróżniający się innowacyjnymi rozwiązaniami zapewniającymi bardzo dużą wydajność przy zachowaniu wysokiej jakości paszy.

Nowe, najnowsze

Zestaw kosiarek GMD budzi respekt już samym wyglądem, niemniej jednak imponuje również możliwościami. Dokładny, płynny zbiór czystej paszy z dużą prędkością umożliwiają z jednej strony nowoczesne smukłe belki koszące Optidisc, a z drugiej - wyrafinowane układy prowadzenia oraz zawieszenie Lift-Control, gwarantujące doskonałe dopasowanie się kosiarek do terenu i zoptymalizowany nacisk na podłoże.

Przednia kosiarka w zestawie GMD 3525 F może pracować z wychyleniem bocznym sięgającym nawet 30°, przy prześwicie dochodzącym aż do 70 cm, podczas gdy kosiarki tylnego tandemu GMD 9530, z hydraulicznym przesunięciem bocznym w granicach 20 cm, oferują zakres ruchu w pionie wynoszący blisko 50 cm i mogą pracować pod kątem +13,3° do -8,1°.

Wśród prezentowanych nowych asów z talii Kuhna uwagę zwrócił również przetrząsacz GF 8700 z zawieszanymi indywidualnie 8 wirnikami o średnicy 1,5 m. Charakteryzują go asymetryczne zęby pracujące równolegle nad ziemią zapewniające dokładne zbieranie paszy (koła kopiujące niwelują nierówności terenu). Warto dodać, że na życzenie model GF 8700 można wyposażyć w ogranicznik rozrzutu.

Podczas pokazów szczególne zainteresowanie rolników wzbudzała też dwukaruzelowa zgrabiarka GA 7631, o szerokości roboczej 7,6 m, formująca pośrodku między karuzelami pokos o hydraulicznie regulowanej szerokości. Maszyna jest bardzo przyjazna zarówno dla roślin, zwłaszcza delikatnych motylkowych, jak i w obsłudze - większość funkcji regulowana jest hydraulicznie.

Dwie 12-ramienne karuzele o średnicy 3,4 m zapewniają dokładny zbiór i czystą paszę, m.in. dzięki odpowiednio wyprofilowanym ramionom oraz wahliwie zamocowanym karuzelom, wspierającym się podczas pracy na 4- lub 6-kołowych (opcja) wózkach ze skręcanymi kołami. Napęd przenosi solidna, bezobsługowa przekładnia Master Drive w zmniejszającej masę maszyny obudowie z aluminium, a smarowania co 200 h wymagają jedynie tuleje, w których przemieszczają się ramiona po bieżni krzywkowej.

Ostatnią z bohaterek była z kolei prasa zmiennokomorowa VB 3160 formująca bele o średnicy od 80 do 160 cm i szerokości 120 cm. Wyposażona jest w wahliwy podbieracz o szerokości 2,3 m oraz rotor, którego zespół koszący stanowi 14 noży indywidualnie zabezpieczonych sprężyną. Komora prasowania zbudowana jest z 3 walców i 5 pasów.

Gładki walec przedni połączony jest ze spiralnym walcem czyszczącym za pomocą jednego napędu, co zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń w maszynie, a przy tym umożliwia bezproblemowe prasowanie suchego materiału. Niekwestionowanym atutem maszyny jest także system Progressive Density gwarantuje stałe napięcie na pasach od początku formowania beli i zapewnia jednorodne jej zagęszczenie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.