Nowości

Pielnik Strix firmy Agro-Masz

Data publikacji:

Wobec proekologicznej tendencji do ograniczania ilości stosowanych środków ochrony roślin, mechaniczne usuwanie chwastów zyskuje coraz większą popularność, tym bardziej że proces ten można połączyć z jednoczesnym nawożeniem. Nowością w ofercie firmy Agro Masz na sezon 2021 jest pielnik międzyrzędowy Strix, który poza niszczeniem chwastów zapewnia dodatkowo przewietrzanie gleby oraz usuwanie jej zeskorupienia. Pielnik można również wyposażyć w zagarniacze z możliwością regulacji kąta natarcia, które nie tylko niszczą chwasty, ale także wyrównują uprawianą glebę.

Pielnik Strix 5 o szerokości roboczej 3,5-4 m i masie własnej ok. 950 kg wymaga agregacji z ciągnikiem o mocy 90-120 KM. Zapewnia przy tym wydajność 2,4 ha/h. Redlica pielnika zbudowana została na zasadzie równoległoboku. Sekcja uprawowa wyposażona jest w zęby 32 x 12 mm z gęsiostópką 150 mm.

Rozstaw rzędów wynosi 70, 75 i 80 cm. Docisk redlic do gleby odbywa się za pomocą sprężyn, które posiadają 5-stopniową regulację siły naciągu.

Rozwiązanie to pozwala na uprawę zarówno mokrej jak i suchej gleby, uzyskując zawsze optymalne zagłębienie sekcji roboczej, przy czym maksymalna głębokość wynosi w tym przypadku 10 cm. Skuteczną pracę na nierównym podłożu zapewnia  kółko kopiujące z bezstopniową regulacją głębokości roboczej narzędzi dla każdej sekcji o wymiarach 300 x 100 mm.

W opcjonalnym wyposażeniu pielnika jest system wysiewu nawozu, który składa sie ze zbiornika o pojemności 700 l oraz napędu mechanicznego. Zbiornik ten przykrywany jest plandeką, zawiera mieszadło oraz aparaty wysiewające z płynną regulacją dawki. Zastosowany napęd mechaniczny posiada 4 przełożenia umożliwiające wstępną regulację  wysiewu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.