Nowości

Opony rolnicze firmy BKT w technologii VF

Data publikacji:

Zwiększanie wydajności rolnictwa związane jest z użytkowaniem coraz mocniejszych i cięższych maszyn, zaprojektowanych do przenoszenia dużych obciążeń. Zastosowanie takich rozwiązań sprawia, że ​​praca w polu jest bardziej produktywna i szybsza. Z drugiej strony jednak większy ciężar pojazdów oznacza ogromne szkody w ziemi rolnej i uprawach spowodowane przez ugniatanie gleby. Szacuje się, że tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat ponad 20% upraw zostało utraconych z powodu tego właśnie problemu. Firma BKT, specjalista w produkcji opon do pojazdów rolniczych, przemysłowych i OTR, opracowała technologię VF, aby ograniczyć niekorzystne zjawisko zagęszczenia gleby i zmaksymalizować tym samym plony uzyskiwane z hektara.

    pole rolnicze

Very High Flexion VF jest standardem wprowadzonym przez Europejską Organizację Techniczną ds. Opon i Felg (ETRTO) oraz Stowarzyszenie Opon i Felg (TRA), i stanowi dalsze rozwinięcie technologii Improved Flexion IF. Opony VF są w stanie przenosić o 40% większe obciążenia niż opony standardowe przy takim samym ciśnieniu lub przenosić takie samo obciążenie przy odpowiednio niższym ciśnieniu.

Rozwiązanie to ogranicza zjawisko ugniatania gleby, ponieważ przy takim samym obciążeniu jednostkowy nacisk powierzchni opony na podłoże jest znacząco redukowany. W ten sposób utrzymuje się zakładaną wydajność obciążenia, chroni strukturę gleby i w efekcie tego uzyskuje lepsze plonowanie.

Jak to działa w praktyce?

Dla zobrazowania sytuacji rozważmy następujący przykład. Obciążenie 6500 kg na standardowej oponie 710/70 R 42 wymagałoby ciśnienia w ogumieniu 2,4 bara, podczas gdy ta sama masa na oponie VF o tych samych właściwościach wymaga ciśnienia zaledwie 1,2 bara.

Decydując się na opony VF, należy mieć również na uwadze konieczność stosowania odpowiednich felg. W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami opony VF wymagają szerszych dedykowanych felg. Inaczej jest jednak w przypadku opon VF z oznaczeniem Narrow Rim Option (NRO), które umożliwiają stosowanie standardowych felg w tych rozwiązaniach.

 

Opony BKT VF dla ciągników i przyczep

Firma BKT w swojej ofercie posiada również opony wykonane w standardzie VF. Oto przykładowe modele. Agrimax V-Flecto, opona przeznaczona dla ciągników najnowszej generacji o dużej mocy, która gwarantuje zmniejszone ugniatanie gleby. Jej zoptymalizowany wzór na podłożu, wraz z 10% szerszym profilem bieżnika, pozwala zachować większą integralność gleby. Ze względu na dużą popularność model ten dostępny jest nawet w 22 różnych rozmiarach.

Agrimax Spargo przeznaczona jest do ciągników do upraw rzędowych, a jej wysoka nośność jest główną zaletą dla tego typu zastosowań. V-Flexa to dedykowana dla przyczep rolniczych opona flotacyjna, która sprawia, że prace polowe są bardziej zrównoważone. Rozwiązania z tej serii wyróżniają się solidnością i wyjątkowo dużą powierzchnią nadruku opony. W ten sposób zapewniają optymalny rozkład obciążenia i zapobiegają zagęszczaniu gleby.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.