[ATR] Nowości Maschio Gaspardo

Obrotowe pługi Maschio Gaspardo z serii Unico M

Data publikacji:

Nowa generacja pługów obrotowych firmy Maschio Gaspardo z systemem regulacji równoległej łączy w sobie niezawodność działania i wysoką jakość pracy. Dostępna obecnie z maksymalnie 5 korpusami seria Unico M zawiera w sumie 8 modeli i wymaga agregacji z ciągnikiem o mocy od 90 do 200 KM.

Flagowe modele pługów obrotowych z równoległobokiem Unico M posiadają wyjątkowo solidną rozkładaną ramę o wymiarach 120x120x10 mm oraz belki o wymiarach 80x30 mm. Prześwit między korpusami wynosi 95 lub 105 cm, prześwit pod belką to 80 cm (opcjonalnie również 87 cm). Na każdym lemieszu jest przykręcany przedpłużek i łącznik, aby zamontować dodatkowy korpus w przypadku wersji do rozbudowy.

Dla utrzymania pługa równolegle do podłoża i uzyskania jednolitej powierzchni roboczej zastosowano połączenie pracy koła i regulacji głowicy. Dostępne są 4 różne rodzaje kół głębokościowych. Bezpieczeństwo podczas pracy i dłuższą żywotność elementów roboczych zapewniają z kolei mechaniczny system zabezpieczający za pomocą śruby ścinanej oraz dostępny w modelu Unico M NSH układ hydrauliczny Non Stop, który idealnie sprawdza się na gruntach charakteryzujących się obecnością dużych kamieni.

System równoległoboczny Smooth Set

Pługi Unico cechuje wszechstronność, zdolność adaptacji i liczne funkcje poprawiające wydajność pracy. Wśród nich jest system równoległoboczny Smooth Set, który został stworzony dla optymalizacji czasów przezbrajania i poprawy dokładności pracy w terenie.

Pozwala ograniczyć naprężenia ramy i głowicy, a także wyregulować pierwszy korpus nawet podczas jazdy i bez zmiany trajektorii ciągnika. Równoległobok zawsze zachowuje początkowe ustawienia operatora na pierwszym korpusie i prawdziwej linii, co umożliwia wyrównanie niezależnie od zmian szerokości roboczej.

Wersja Passo z mechanicznie regulowaną szerokością roboczą za pomocą sworzni pozwala szybko ustawić odpowiednią konfigurację. Większą wszechstronność zapewnia wersja z hydraulicznie regulowaną szerokością roboczą Vario, w której bezstopniowe, zmienne ustawienie umożliwia dopasowanie do każdego stanu gleby.

Łatwe przełączanie między różnymi typami połączeń (II, IIIN, III i IV kat.) umożliwia nowa, wymienna, nieruchoma głowica, a zastosowany modułowy system ram pozwala na integrację dodatkowego korpusu za pomocą płyty na standardowej ramie. W ten sposób optymalizuje się wykorzystanie ciągników o różnych mocach.

Wysoka wytrzymałość konstrukcji

Na uzyskanie wysokiej wytrzymałości pługów mają wpływ: ich konstrukcja, zastosowane materiały oraz zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe. Dłuższa żywotność i większa odporność na zużycie to zasługa stali o wysokiej wytrzymałości Hardox i Strenx.

Dla poprawy wytrzymałości i stabilności pod dużymi obciążeniami połączenia między ramą a korpusami roboczymi nie są spawane lecz skręcane. Na szczególne wyróżnienie zasługuje także mechaniczny system zabezpieczający ze śrubą ścinaną oraz układ hydrauliczny Non Stop z siłownikiem hydraulicznym, z regulowanym napięciem wstępnym z kabiny.

Firma Maschio Gaspardo pozwala również na indywidualne dostosowanie pługa pod kątem warunków glebowych oraz charakterystyki wykonywanych prac. Możliwy jest wybór ram, lemiesza, przedpłużka i odkładnicy, aby w pełni wykorzystać potencjał maszyny.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.