Nowości

Nowości w ciągnikach Fendt

Data publikacji:

Od wielu lat w opinii rolników ta marka ciągników należy do najbardziej innowacyjnych na rynku. Zbliżający się pokaz Agro Show firma Fendt wykorzysta do pokazania kolejnych nowinek w budowie i wyposażeniu swoich produktów, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie rolników - uczestników imprezy w Bednarach.

Dzięki połączeniu dżojstika 3L i ładowacza czołowego Fendt Cargo z trzecim zaworem hydraulicznym po raz pierwszy traktorzysta będzie miał możliwość wykonywania aż trzech funkcji jednocześnie i zmiany kierunku jazdy bez odrywania ręki od tej dźwigni.

Do profesjonalnych zastosowań ładowacza czołowego klienci mają do wyboru ładowacze czołowe Fendt Cargo i Fendt CargoProfi z systemem sprzęgania osprzętu Cargo Lock i prowadzeniem równoległym z kinematyką Z. By elastycznie można było podłączać maszyny, operator ma do dyspozycji gniazdo Isobus, zamontowane z przodu ciągnika.

Nowością jest też opcja kabiny z drzwiami po prawej stronie i przednią szybą na całej długości. FendtONE to nowe stanowisko pracy, charakteryzujące się większą powierzchnią wyświetlania - ekran monitora o przekątnej 10” na desce rozdzielczej oraz dwa ekrany o przekątnej 12”, zamontowane w terminalach na podłokietniku i w podsufitce.

Więcej opcji obsługi z wykorzystaniem wielofunkcyjnej dźwigni sterującej i dżojstika 3L pozwala sterować wieloma funkcjami maszyn współpracujących z ciągnikiem. Możliwe jest przystosowanie elementów obsługowych do potrzeb zaczepionej maszyny, wykonywanej pracy oraz do preferencji operatora. Możliwe jest zapisanie ustawień dla każdego z operatorów pracujących tym ciągnikiem.

Korzystanie z FendtONE jest proste, gdyż wszystkie elementy obsługowe znajdują się w jednym miejscu, a ich intuicyjne wybieranie (jak obsługi smartfonów i tabletów) ułatwi pracę kierowcom z mniejszym doświadczeniem. Dodatkowo płaskie menu i kolorystyczne kodowanie pozwala na szybkie znajdowanie tych funkcji, których właśnie szuka operator.

Dla kadry menadżerskiej producent przygotował rozwiązanie FendtONE offboard, które jest platformą do takiego zarządzania maszynami i danymi agrotechnicznymi, by mieć je pod stałą kontrolą. Oddelegowanie konkretnego personelu do poszczególnych zadań, wykorzystanie maszyn oraz zadania można lepiej zaplanować, zorganizować i udokumentować, oszczędzając przy tym cenny czas pracy w terenie.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.