[ATR] Nowości kubotaciągniki rolnicze

Nowe ciągniki Kubota z serii L1 i L2

Data publikacji:
kubota l1 l2

Japońska firma Kubota podąża za swoim mottem „For Earth, For Life”, sukcesywnie wprowadzając nowoczesne technologie zmniejszające niekorzystny wpływ maszyn na środowisko, z jednoczesnym wsparciem rolników w procesie produkcji żywności. Wyrazem tego podejścia jest wprowadzenie do oferty firmy nowych kompaktowych ciągników z serii L1 i L2 drugiej generacji, z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Stage V.

Ciągniki serii L1 łączą w sobie wysoką trwałość oraz łatwość obsługi i serwisu. Napęd stanowią w nich czterocylindrowe silniki wysokoprężne o mocy 45, 51 i 55 KM. Do wyboru klienta jest też 3-zakresowa przekładnia hydrostatyczna HST lub zsynchronizowana przekładnia manualna z 8 biegami w przód i w tył. Seria L1 dostępna jest ze składaną tylną ramą ROPS, platforma ciągnika jest wygodna dla operatora i posiada regulowaną kolumnę kierownicy. Na wyróżnienie zasługuje też duży udźwig tylnego podnośnia, który maksymalnie wynosi 1750 kg.

Seria L2 spełnia wyższe wymagania w zakresie komfortu i wydajności. Modele L2 dostępne są z silnikami o mocy od 45 do 61 KM, z mechaniczną, w pełni zsynchronizowaną skrzynią biegów F16/R16 lub trójzakresową hydrostatyczną przekładnią z Hi-Lo.

Udźwig tylnego podnośnika jest analogiczny z serią L1 i pozwala na sprawną obsługę szerokiej gamy narzędzi. Ponadto, dla poszerzenia zakresu wykonywanych zadań, obie serie ciągników mogą być także wyposażone w ładowacze czołowe Kubota. Nowa generacja ciągników cechuje się również doskonałą zwrotnością podczas pracy i łatwością obsługi.

Zapewniają to np.: przednia oś z przekładnią kątową, zintegrowane wspomaganie kierownicy oraz w pełni otwieralna przednia maska, dająca bezpośredni dostęp do newralgicznych punktów serwisowych. Ciągniki z serii L2, poza wersją Kubota L2-452, dostępne są z kabiną dla operatora.

Nowe ciągniki Kuboty już wkrótce będą dostępne w sprzedaży, z wyjątkiem modelu L2-452, który zostanie wprowadzony na rynek w ostatnim kwartale br.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.