[ATR] Aktualności Zumec

Nowa linia produkcyjna firmy Zumec

Data publikacji:

Asortyment małopolskiej firmy Zumec - przenośniki dla rolnictwa i przemysłu spożywczego - zwraca uwagę nie tylko bogactwem dostępnych rozwiązań, lecz także wysoką jakością wykonania i zastosowanych materiałów. Jest to m.in. zasługa ostatnio przeprowadzonych inwestycji.

Zumec działa już od 1974 roku, jej siedziba główna mieści się w Czchowie w województwie małopolskim, a drugi oddział jest położony w odległym o kilka km Jurkowie. Rozwój firmy, nowe wdrażane technologie produkcji i rozszerzany asortyment stały się jednak przyczyną budowy kolejnej siedziby firmy w Brzesku.

– Lokalizacja ta nie jest przypadkowa. Działka, na której postawiono firmowy budynek oraz hale magazynowe, znajduje się blisko autostrady, co ma znaczenie dla ułatwienia działań logistycznych i transportu. Inwestycja została zrealizowana w szybkim tempie na przełomie lat 2019 i 2020. W niedalekiej przyszłości w planach jest przeniesienie częściowo parku maszynowego do seryjnej produkcji i uruchomienie linii produkcyjnej, tak aby zachować odpowiednią ciągłość produkcyjną

– wyjaśnia Robert Sosin, konstruktor w firmie Zumec.

Oferta rośnie

Firma Zumec znana jest z produkcji systemów transportowych dla magazynów zbożowych, paszarni czy też przemysłu rolno-spożywczego.

– Był czas, że specjalizowaliśmy się w produkcji rolniczej, teraz powiększamy naszą działalność.

Obecnie firma skupia się na rozszerzeniu swojej oferty i tworzeniu całych linii transportowych do czyszczenia, sortowania, magazynowania, dla browarów, przenoszenia koksu, węgla, materiałów spożywczych np. kaszy, ryżu itd. Ważne jest to, że firma większość produkcji realizuje we własnym zakresie. Od zewnętrznych firm pochodzą np. napędy, łożyska i inne materiały znormalizowane.

W przypadku zleceń dla przemysłu spożywczego wszelkie elementy są wykonywane z certyfikowanych materiałów, tworzyw sztucznych, stali nierdzewnych itd. Producent dba także o to, aby realizowane inwestycje zawsze spełniały obowiązujące przepisy z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Bogaty park maszynowy zapewnia wysokie standardy produkcji – mówi Robert Sosin. – Świadczymy także usługi w zakresie piaskowania, malowania proszkowego, cięcia plazmą, laserem, toczenia, frezowania – dodaje.

Frontem do klienta

Zumec owocnie współpracuje również z wieloma firmami z branży rolniczej i przemysłowej, wykonując dla nich usługi oraz dostarczając swoje produkty. Podejście do klienta jest indywidualne.

Wysokie koszty inwestycyjne, długi okres eksploatacyjny tworzonych linii wymagają pełnej optymalizacji projektu, która z tego względu zawsze musi być poprzedzona konsultacjami z klientem odnośnie jego wymagań i charakterystyki przyszłych zastosowań. Indywidualne traktowanie każdego klienta pozwala też wykorzystać ogromny potencjał wiedzy i doświadczenia konstruktorów firmy w zakresie doradztwa i projektowania, tak aby efekt końcowy był tym, czego oczekuje klient.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.