Nowości

Motyl Krone bez kondycjonera

Data publikacji:

Niemiecka firma Krone proponuje swoim klientom nową kosiarkę bez kondycjonera, czyli model EasyCut B 950 Collect. Jest to kombinacja kosząca „typu motyl” z układaniem pokosu do środka za pomocą ślimaków poprzecznych. Prezentowana kosiarka przeznaczona jest do stosowania na trawiastych terenach na zboczach lub na mniej stabilnych glebach oraz do stosowania w zbiorach GPS.

Dzięki rezygnacji z kondycjonera, kosiarka jest znacznie lżejsza, a całkowita masa wynosi 2988 kg. To sprawia, że jej zapotrzebowanie na moc ciągnika jest mniejsze i wynosi 200 KM. Zauważalną, dodatkową korzyścią w tym przypadku jest również zmniejszone zużycie paliwa. Jednocześnie nowy EasyCut B 950 jest maszyną bardzo wydajną i zapewnia szerokość roboczą 9,45 m. W zależności od rodzaju plonu i warunków eksploatacji szacowana wydajność kosiarki wynosi do 14 ha/h.

Dla efektywnej i wygodnej pracy, operator maszyny ma możliwość wyboru między opcjami odkładania pokosu, tj. na całej szerokości koszenia lub zrzucanie materiału do środka. Ważną zaletą kosiarki Krone jest ograniczanie strat paszy i wysoka czystość zbioru podczas zrzucania, uzyskana poprzez brak kontaktu z ziemią. Zapewnia to zoptymalizowany układ roboczy kosiarki, w którym śruby napędzane są bezpośrednio przez mocną przekładnię kątową.

Uzyskanie wymaganej jakości paszy zapewniają też stabilne ślimaki poprzeczne o średnicy 45 cm, umieszczone bezpośrednio za listwami koszącymi, które transportują zbierany materiał do środka bez strat i zanieczyszczeń. W wersji standardowej zespół koszący jest wyposażony w sprawdzoną belkę koszącą EasyCut oraz systemy SafeCut, SmartCut i zabezpieczenie przeciw najazdowe.

W celu uzyskania prawidłowego prowadzenia kosiarki, producent zastosował sprawdzone zawieszenie DuoGrip, gdzie listwy tnące są zawieszone w punkcie ciężkości. Zespół koszący wyposażono w odciążenie hydrauliczne dla bezstopniowej regulacji odciążenia kosiarki bezpośrednio z kabiny. Zapewnia to najlepsze dopasowanie do podłoża. Praktycznym rozwiązaniem jest także możliwość jednostronnego podnoszenia. Standardowo kosiarkę można dowolnie podnosić i opuszczać, co usprawnia jej pracę, zwłaszcza w przypadku powierzchni w kształcie klina.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.