[ATR] Nowości KFMR Krukowiak

Kopaczki do cebuli firmy Krukowiak

Data publikacji:
kopaczka do cebuli krukowiak

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak jest znanym producentem maszyn sadowniczych, opryskiwaczy wraz z osprzętem, sortowników, podajników oraz różnych urządzeń do zbioru warzyw. W tej ostatniej kategorii firma Krukowiak oferuje m.in. specjalne kopaczki do zbioru na plantacjach cebuli.

Zobacz także: Steyr - Niezawodny, wszechstronny, sprawdzony

  Profi

  Kopaczki serii Profi są przeznaczone do pracy na dużych plantacjach, prowadzonych na skalę przemysłową. Dostępne są w trzech wersjach o szerokości kopania 1,2; 1,5 oraz 1,8 m. Duża masa własna kopaczek wynosząca od 1070 do 1350 kg sprawia, że wymagają do agregacji ciągników o dużej mocy - od 110 do 150 KM. Polski producent daje jednak możliwość zamontowania dedykowanego układu jezdnego, przez co kopaczka może być maszyną półzawieszaną. Napęd układu roboczego realizowany jest poprzez WOM 540 obr./min. Elementem roboczym kopaczki jest kwadrat kopiący, który - chociaż najlepiej sprawdza się na glebach lekkich – to gwarantuje jednak mniejsze uszkodzenia mechaniczne cebuli. Kopaczki wyposażono ponadto w wał ugniatający wykonany z PCV oraz formownicę.

  Dwutaśmowa konstrukcja kopaczki pozwala na dokładniejsze oczyszczenie i oddzielenie cebuli od niepożądanych zanieczyszczeń. W wyposażeniu opcjonalnym kopaczek Profi znajdują się lemiesz listwowy oraz dwuczęściowy lemiesz do kopania ziemniaków, wspomniane koła jezdne oraz zaczep trójpunktowy do półzawieszania, podnoszone hydraulicznie koła podporowe, hydraulicznie zamykana formownica, zasuwa zamykana hydraulicznie oraz adapter do cebuli dymki. Praca kopaczki możliwa jest przy prędkości zbioru od 1,5 do 5 km/h, a oferowana wydajność kopaczek Profi w zależności od modelu wynosi od 0,5 do 0,9 ha/h.

  Saturn

  Drugą grupę urządzeń do zbioru cebuli stanowią kopaczki jednotaśmowe serii Saturn Z653/1 w wersji z kwadratem kopiącym lub z lemieszem listwowym zalecanym na ziemie ciężkie i zakamienione. Kopaczki Saturn są oferowane w szerokościach roboczych 1,2; 1,5 oraz 1,8 m, jednak są to maszyny o mniejszej masie własnej, która w zależności od modelu wynosi od 640 do 820 kg dla wersji z lemieszem oraz od 720 do 900 kg w wersji z kwadratem kopiącym. Mniejsza masa skutkuje mniejszym zapotrzebowaniem na moc ciągnika, która określana jest na 48 do 68 KM. Wydajność kopaczek w zależności od modelu wynosi od 0,5 do 0,9 ha/h. W kwestii wyposażenia dodatkowego wygląda ono podobnie jak w przypadku kopaczek serii Profi.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 16/2020 - zamów:

  bezpłatny egzemplarz prenumeratę

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Reklama
  Najnowsze artykuły:
  Reklama

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.