Nowości

Kombinacja siewna Lemkena ze zbiornikiem przednim

Data publikacji:

Firma Lemken, specjalista w dziedzinie profesjonalnej uprawy roli, zoptymalizowała system przedniego zbiornika i szyny redlic w gamie oferowanych siewników. Zwiększenie wydajności i wszechstronności zapewniają teraz najnowsze, innowacyjne rozwiązania w przednim zbiorniku Solitair 23+ i listwie OptiDisc 25. Zastosowanie technologii Isobus pozwala z kolei na precyzyjną i wygodną regulację oraz optymalne wykorzystanie posiadanych maszyn.

    siewnik lemken

Oferta firmy Lemken zostaje rozszerzona w zakresie szyn wysiewających. Oprócz dostępnych już wersji składanych 4 i 4,5 m, szyna siewna OptiDisc 25 będzie dostępna ponadto w wersjach sztywnych 3 i 4 m oraz składanych 5 i 6 m. Co ważne, składane wersje zostały wyposażone w dodatkowy system transportowy do użytku drogowego. Zastosowane koła podporowe przenoszą obciążenia do 3,5 tony z tylnej osi ciągnika, zapewniając w ten sposób zachowanie maksymalnego dopuszczalnego obciążenia osi i masy całkowitej.

Podstawą szyny siewnej OptiDisc 25 są sprawdzone już, sterowane równoległobokiem redlice dwutarczowe oraz rolki prowadzące, które zapewniają precyzyjne umieszczanie nasion na wstępnie ustawionej głębokości, zarówno w przypadku uprawy w mulcz, jak i w systemie konwencjonalnym. Nacisk redlic można regulować mechanicznie lub hydraulicznie niezależnie od głębokości siewu.

Przedni zbiornik Solitair 23+

Połączenie brony wirnikowej Zirkon 12 z belką OptiDisc 25 oraz przednim zbiornikiem Solitair 23+ tworzy kompaktową kombinację siewną. W ten sposób uzyskuje się korzystniejsze rozłożenie ciężaru w porównaniu z systemami montowanymi z tyłu, co umożliwia agregacje ciągników o mniejszej mocy. Zbiornik Solitair 23+ może być stosowany zarówno do wysiewu nasion, jak i nawozu.

Nowością jest zastosowanie do obsługi zbiornika Solitair 23+ technologii Isobus. Za pomocą układu sterowania MegaDrill na terminalu ciągnika, możliwa stała się teraz np. zmiana w zakresie dawki wysiewu lub włączanie wybranych sekcji szerokości. Znacząco zwiększa to komfort pracy operatora, zapewnia bardziej efektywne wykorzystanie materiału siewnego lub nawozu, a także eliminuje efekt nakładania.

Przedni zbiornik Solitair 23+ jest już dostępny w sprzedaży, natomiast nowe szyny siewne OptiDisc 25 trafią na rynek na początku przyszłego roku.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.