Nowości

Innowacyjne opony Multimax MP 569 firmy BKT

Data publikacji:

Nowa opona BKT Multimax MP 569 to kolejny krok naprzód w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla współczesnych rolników. Jej atutami są flotacja i trakcja, ale także duża dopuszczalna prędkość i wytrzymałość. Z tych względów idealnie sprawdza się zarówno podczas transportu drogowego jak i w pracy na polu.

Nowa opona firmy BKT jest częścią linii Multimax, która obejmuje modele przeznaczone do działalności rolno-przemysłowej i do użytku przy dużych prędkościach i obciążeniach. Multimax MP 569 jest obecnie dostępna w rozmiarze 445/65 R 22,5 (18 R 22,5) i gwarantuje nośność 5800 kg przy dopuszczalnej prędkości 100 km/h, i przy ciśnieniu 9 barów. Znakomite właściwości opony oraz jej trwałość wynikają z zoptymalizowanej konstrukcji typu All Steel oraz wysokiej jakości stosowanych materiałów.

Multimax MP 569 wyróżnia się także specjalną konstrukcją bieżnika, która zapewnia lepszą przyczepność w terenie i doskonałe właściwości samooczyszczania, a także niezwykle komfortową jazdę po drodze i wyjątkową stabilność. Duże znaczenie mają zauważalne oszczędności paliwa wynikające ze zmniejszonych oporów toczenia.

Uniwersalne zastosowania rolnicze

Opona Multimax MP 569 idealnie nadaje się do szeregu zastosowań w ciężarówkach rolniczych, pojazdach które są wykorzystywane, gdy konieczny jest również wydajny transport drogowy. Służą między innymi do transportu zielonki, ziemi i piasku lub do zbierania zmielonej kukurydzy na polu obok mulczera. Multimax MP 569 został w punkt stworzony do montażu na przedniej osi agrotrucków i w połączeniu z oponami FL 633 Performa w rozmiarze 600/50 R 22,5 na tylnej osi stanowi dobrze przemyślaną kombinację.

Denis Piccolo, Product Manager w firmie BKT wyjaśnia, że ciężarówki rolnicze zwykle mają dwa różne wzory bieżnika na tylnej osi napędowej i przedniej osi skrętnej, w zależności od pracy, jaką muszą wykonać. Tylna oś musi gwarantować lepszą przyczepność, a przednia musi mieć większą zdolność kierunkową.

Według badań firmy BKT wyżej wymienione połączenie opon gwarantuje mniejsze opory toczenia, doskonałą zdolność do utrzymywania wyznaczonego kierunku jazdy, wyjątkową nośność i trwałość i to jest właśnie przyszłość rozwoju opon do zastosowań rolniczych.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.