[ATR] Nowości

Gleba bez kamieni z maszynami ScanStone

Data publikacji:

APH Group Polska poinformowała o poszerzeniu swojej oferty o 7 modeli separatorów kamieni oraz 2-, 3- i 4-korpusowe formiarki zagonów angielskiej firmy ScanStone, która specjalizuje się w budowie niezawodnych i solidnych maszyn do pracy w najtrudniejszych warunkach z kamieniami i grudami. Pośród oferty 7 modeli separatorów kamieni 4 to modele z taśmami separującymi, natomiast 3 to wersje wyposażone w układ rolek gwiazdowych oraz taśm separujących.

Stosowanie tego typu maszyn w uprawie ziemniaka daje wiele korzyści zarówno dla wydajności prowadzonych prac, jak i końcowej jakości uzyskiwanego produktu. Dzięki separatorom kombajn może pracować z większą prędkością, ponieważ ziemia jest lżejsza, lepiej napowietrzona i pozbawiona twardych grud i kamieni.

To z kolei zmniejsza koszty użytkowania kombajnu, ogranicza ryzyko uszkodzenia taśmy i poprawia stabilność pracy, gdyż kamienie są odkładane na polu w śladach ciągników i kombajnu. Co równie ważne, separatory kamieni pozwalają zmniejszyć odsetek uszkodzeń zbieranych ziemniaków, a plony mają bardziej wyrównany kształt i wielkość.

Wśród maszyn tego typu warto zwrócić uwagę na ScanStone 5 Webber L, który zapewnia najwyższą wydajność w tej gamie maszyn. Model 5 Webber L do pracy przy pełnym obciążeniu wymaga sprzężenia z ciągnikiem o mocy 160 KM. Wyposażony został w 4 taśmy separujące o normalnej długości oraz jedną długą, tylną taśmę separującą. W standardowym wyposażeniu jest także dodatkowa, napędzana hydraulicznie taśma rozcierająca oraz system tzw. otwartego przodu.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.