Aktualności

Future Lab firmy Krone testuje jakość

Data publikacji:

Firma Krone podczas kameralnej uroczystości 21 września oficjalnie zainaugurowała działalność Centrum Walidacji maszyn rolniczych i pojazdów użytkowych Future Lab. Zlokalizowana w zakładzie produkcyjnym w Lingen jednostka pozwala w ciągu kilku tygodni uzyskać możliwość zrównoważenia miliona kilometrów testowych.

Projekt koncepcyjny obiektu, który w pierwszym etapie kosztował 20 mln euro, pozwolił wybudować nowoczesne laboratorium, dysponujące w sumie trzema dużymi stanowiskami badawczymi, dwoma serwohydraulicznymi i jednym stanowiskiem do badania wydajności.

Aby zapobiec przenoszeniu drgań na budynek, stanowiska badawcze stoją na fundamentach wibracyjnych zagłębionych w gruncie na głębokość do 7 m. Ponadto istnieją urządzenia testujące takie elementy jak amortyzatory i podpory.

Według firmy Krone, oprócz testów mechanicznych dużą rolę odgrywają również testy elektroniki i oprogramowania maszyn, zarówno na placu prób, jak i w całkowicie zautomatyzowanych środowiskach testowych w Future Lab. W centrum walidacji o powierzchni 4 tys. m² zatrudnionych jest 30 pracowników, głównie inżynierów i techników.

Mają oni do dyspozycji również tor do testowania pojazdów o długości 1,1 km, pas hamowania do homologacji hamulców, rondo dynamiki jazdy i wzgórze, na którym mogą się sprawdzić przede wszystkim maszyny rolnicze ze znakiem Krone.

Przy realizacji tego projektu niemiecki producent dużo uwagi poświęcił kwestii zrównoważonego rozwoju. I tak na przykład 100% energii cieplnej dla centrum walidacji jest wytwarzane z ciepła odpadowego stanowisk badawczych, a system fotowoltaiczny zaprojektowany w całości na potrzeby własne zakładu pomaga pokryć część zapotrzebowania zakładu na energię elektryczną.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.