[ATR] Aktualności Maschio Gaspardo

Fabryka Maschio Gaspardo w Rumunii do rozbudowy

Data publikacji:

default

Firma Maschio Gaspardo oficjalnie zainaugurowała rozbudowę fabryki w Chisineu-Cris (Arad), w Rumunii.

W 2003 r. włoski producent wybudował w rumuńskim mieście zakład produkcyjny i dziś, osiemnaście lat później, Maschio Gaspardo jest największym producentem maszyn rolniczych w tym kraju. W fabryce, która powstała na powierzchni ok. 26 tys. m² (zatrudnienie - ponad 400 osób), produkowane są maszyny do uprawy minimalnej, pługi oraz prasy zwijające.

Rocznie powstaje tam ponad 5000 maszyn, które w większości trafiają na rynek Ukrainy i Rosji.

Inwestycja ma zostać zrealizowana dzięki wsparciu funduszu Finest, która posiada 25% udziałów w Maschio Gaspardo Romania, oraz przy udziale rumuńskiego banku, Exim Bank - ma ona na celu wzrost zdolności produkcyjnych o ok. 20%. Polega ona na zwiększeniu powierzchni produkcyjnej o ok. 5,7 tys. m² oraz zakup nowych urządzeń high-tech.

Zwiększenie zdolności produkcyjnych jest m.in. konsekwencją umowy partnerskiej podpisanej przez Maschio Gaspardo i New Holland Agriculture, zakładającej produkcję bron talerzowych i głęboszy pod tym znakiem. Sprzedaż tych maszyn rozpoczęła się w 2021 r. i odbywa się wyłącznie za pośrednictwem dilerów New Holland. Niedawno podpisano nową umowę na dostawy z New Holland Agriculture, która ustanawia wyłączną produkcję niektórych maszyn do zbioru zielonki.

W szczególności produkcja będzie koncentrować się na kompletnych gamach kosiarek, przetrząsaczy i zgrabiarek. Produkty będą wprowadzane na rynek z logo New Holland począwszy od sezonu 2022.

– Jesteśmy szczególnie dumni, że prestiżowe partnerstwo z New Holland zostało jeszcze bardziej rozszerzone, aby potwierdzić wysokie standardy jakości osiągnięte przez Maschio Gaspardo poprzez produkty i poziom usług oferowanych klientom końcowym. Chęć współpracy ma fundamentalne znaczenie dla znalezienia nowych, wzajemnych możliwości biznesowych

– skomentował Mirco Maschio, prezes Maschio Gaspardo.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.