[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Eksport produktów mlecznych do Chin

Data publikacji:

Zakończył się ostatni etap procedury dopuszczającej eksport polskich produktów mlecznych z przeznaczeniem na pasze na rynek chiński, która rozpoczęła się w 2017 r. Poinformowała o tym Generalna Administracja Celna Chińskiej Republiki Ludowej (GACC).

Polscy producenci z zatwierdzonych zakładów mogą więc już eksportować do Chin produkty mleczne z przeznaczeniem na pasze. Otwarcie rynku chińskiego było możliwe dzięki intensywnym zabiegom Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii. 5 lutego 2021 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda złożył podpis pod protokołem określającym wymogi kwarantannowe i zdrowotne dla produktów mlecznych do celów paszowych, wywożonych do Chin.

Lista zatwierdzonych do eksportu 11 polskich podmiotów jest dostępna pod adresem:

http://dzs.customs.gov.cn/dzs/2747042/2754404/index.html (ostatni plik na liście).

Szczegółowe informacje nt. procedury oraz wymaganych dokumentów zamieszczone zostały na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii:

www.wetgiw.gov.pl/main/aktualnosci/Mozliwosc-eksportu-do-Chin-produktow-mlecznych-na-cele-paszowe/idn:1704.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.