Case IH Optum z nowej generacji

Data publikacji:

Spośród nowości prezentowanych na okazałym stoisku wystawowym podczas Agro Show w Bednarach przez Case IH, szczególnie dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się - prezentowany „od frontu” - nowy ciągnik Optum 300 CVXDrive. To przedstawiciel przeprojektowanej serii ciągników (wprowadzonych na rynek w 2015 r.), w której postawiono przede wszystkim na istotne zwiększenie komfortu pracy operatora.

Seria Optum AFS Connect obejmuje trzy modele o mocy znamionowej 250, 271 i 300 KM (moc maksymalna - 273, 288 i 313 KM, podczas Agro Show prezentowano ten najmocniejszy) i maksymalnym momencie obrotowym 1173, 1194 i 1282 Nm, wszystkie wyposażone w przekładnię bezstopniową CVXDrive.

Tyle odnośnie serca ciągnika, gdyż biorąc pod uwagę kluczowe elementy konstrukcyjne, wiele z nich jest całkiem nowych. Weźmy chociaż nową kabinę (powierzchnia większa o 7,5%, poziom hałasu - 66 dB), której kilka kluczowych miejsc zupełnie przeprojektowano. W procesie ich projektowania wzorowano się rzecz jasna na nieco większych ciągnikach z serii Magnum, które zmodernizowano pod kątem specyfikacji AFS Connect w 2019 roku.

Obejmują one podłokietnik Multicontroller i jego wielofunkcyjną dźwignię, większy monitor z ekranem dotykowym AFS Pro 1200 o większej funkcjonalności oraz służące do odczytu informacji o silniku/przekładni przyrządy na słupku A w formie tabletów.
 

AFS Connect w standardzie

Nowy, kompatybilny z magistralą Isobus monitor dotykowy AFS Pro 1200 posiada ekran o wysokiej rozdzielczości, który nie tylko pozwala operatorowi na monitorowanie podstawowych funkcji ciągnika, ale może również wyświetlać obraz z przedniej i tylnej kamery oraz stanowi kluczową bramę kontrolną do obsługi i optymalizacji silnika, przekładni CVXDrive oraz hydrauliki i WOM-u ciągnika.

Na nowym podłokietniku znajdują się również klawisze skróty oraz nowe pokrętło enkodera, analogicznie jak w modelach Magnum AFS Connect.
W wyposażeniu standardowym znajduje się pakiet telematyczny Case IH AFS Connect, umożliwiający natychmiastowe dwukierunkowe przesyłanie danych między ciągnikiem a portalem do zarządzania online czy monitorowanie maszyny w czasie rzeczywistym.

Dzięki temu użytkownicy mogą m.in. monitorować w czasie rzeczywistym takie informacje, jak lokalizacja ciągników, poziom paliwa czy inne kluczowe dane dotyczące zarządzania i wydajności. W ten sposób można np. dostarczyć olej napędowy do ciągnika zgodnie z zapotrzebowaniem, poprawić logistykę maszyn lub sprawdzić, czy dane zadanie zostało zakończone.

A że transfer danych jest możliwy w obie strony, instrukcje dotyczące pracy, mapy aplikacyjne i inne dane mogą być również przesyłane zdalnie do ciągnika z komputera w biurze gospodarstwa, przy użyciu zakładki „Farm” (Gospodarstwo) na portalu internetowym AFS Connect.

Co ważne, zarówno rolnicy, jak i dilerzy marki Case IH (jeśli otrzymają na to zgodę) mogą skorzystać z funkcji podglądu wyświetlacza AFS Connect, co pozwala oglądać ekran AFS w czasie rzeczywistym.

Umożliwia to rolnikom oraz zarządcom sprawdzanie danych operacyjnych i w razie potrzeby proponowanie niezbędnych korekt. W przypadku zaś zgody na zdalne monitorowanie ekranu terminala AFS Pro 1200 przez dilera, zyskuje on możliwość uzyskiwania wczesnych sygnałów ostrzegawczych dotyczących usterki lub problemu z ciągnikiem, zdalny dostęp do serwisu oraz możliwość udzielania porad dot. obsługi w oparciu o dane maszyny.

W ramach pakietu AFS Connect Support Pro istnieje możliwość przesyłania oprogramowania sprzętowego drogą powietrzną, dzięki temu np. dilerzy mogą bezprzewodowo aktualizować oprogramowanie układowe ciągników Optum AFS Connect.

Rzućmy raz jeszcze okiem na kabinę w nowych ciągnikach Case IH. Każdy operator zwróci pewnie uwagę na wydajny pakiet klimatyzacji ciśnieniowej, wysokiej klasy fotel z amortyzacją boczną, posiadający pełne możliwości chłodzenia i ogrzewania, wiele przydatnych schowków czy zestaw portów USB. A na zewnątrz? Odświeżony wygląd, m.in. za sprawą obniżonych tylnych błotników, czy też bardzo efektywny zestaw drogowych i roboczych lamp LED.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.