[ATR] Nowości Agrotechnology

Augmenta - system monitoringu azotowego od Agrotechnology

Data publikacji:

Firma Agrotechnology specjalizuje się w rozwiązaniach dedykowanych dla rolnictwa precyzyjnego. Świadczy rozmaite usługi obejmujące między innymi precyzyjne badania gleby, skanowanie profilu glebowego, analizy laboratoryjne, a także z zakresu doradztwa agrotechnicznego. Do oferty firmy dołączył także system monitoringu azotowego roślin i to właśnie Agrotechnology zapewnia pełne wsparcie dla stosowania sensorów Augmenta w Polsce.

Działanie systemu i jego obsługa nie są skomplikowane, tym bardziej że kalibracja sprzętu odbywa się w sposób automatyczny. Ponadto wraz z upływem czasu system niejako uczy się danego pola i uprawy, po to aby dostosować najbardziej optymalną dawkę nawożenia.

Na dachu ciągnika montowany jest sensor azotu, który w sposób automatyczny i w czasie rzeczywistym analizuje stan roślin podczas zabiegu nawożenia. Kamera multispektralna o wysokiej rozdzielczości 4K, obejmuje swoim zasięgiem całą szerokość roboczą.

Dzięki temu może zbadać stan całej uprawy oraz zidentyfikować miejsca, gdzie nie występują rośliny. Tak jest np. przy granicach pola. Analiza stanu uprawy pozwala z kolei na precyzyjną i wydajną aplikację nawozu w zależności od potrzeb. Zapewnia to oszczędność w użytkowanym nawozie oraz jest bardziej korzystne dla środowiska ponieważ nawóz zawsze jest podawany w odpowiedniej ilości, w odpowiednie miejsca.

System monitoringu poziomu azotu może być z powodzeniem stosowany dla większości upraw spotykanych w Polsce w tym dla: zbóż, rzepaku, kukurydzy, buraków cukrowych itd., a dzięki algorytmom sztucznej inteligencji możliwa jest teraz celowa aplikacja nawozów, ale nie tylko. Możliwe jest również zastosowanie systemu przy zmiennej aplikacji regulatorów wzrostu oraz defoliantów.

Obsługa prezentowanego systemu jest realizowana poprzez tablet, który w prosty sposób umożliwia wybór odpowiedniego trybu pracy sensora, parametrów nawożenia i rośliny, na której stosowany jest zabieg.

Ponadto Augmenta posiada wbudowany modem LTE, który zapewnia transfer zebranych danych do specjalnego portalu, gdzie się następnie odbywa ich archiwizacja oraz analiza. System Augmenta jest kompatybilny z maszynami wyposażonymi w szynę ISO BUS, ale także ze starszymi modelami rozsiewaczy nawozów oraz opryskiwaczy polowych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.