Naprawdę długa żywotność
Agroselnet zajmuje się produkcją części charakteryzujących się znacznie większą odpornością na ścieranie. Jest to zasługaą stosowania najlepszych gatunków stali trudno ścieralnych, zrobotyzowanej technologii napawania oraz implementacji wkładek ze spiekanego węglika wolframu.
– Części zamienne wzmacniamy przez napawanie drutem i proszkiem, czyli tzw. PTA. W przypadku kluczowych pozycji, takich jak np. lemiesze do kombajnów buraczanych, stosujemy dodatkowo płytki widiowe - mamy na to specjalny patent. Jaki to przynosi efekt? Zwykły lemiesz w standardowych warunkach atmosferycznych wystarczy na ok. 60 ha, w przypadku jego napawania uzyskujemy już 100-150 ha, a z dodatkowym wzmocnieniem możemy wydłużyć jego trwałość nawet do 450 ha
– przekonuje Anna Bąk.
Asortyment ciągle rozwijany
Filozofia działania wielkopolskiego przedsiębiorstwa zakłada elastyczne podejście i szybkie reagowanie na potrzeby rynku. – Odwiedzamy największe targi rolnicze, np. Agritechnikę w Hanowerze, gdzie zawsze pokazywane są najnowsze maszyny.
Obserwujemy ten rynek, współpracujemy z producentami, ale przede wszystkim mamy kontakt z klientami, którzy są bezpośrednimi użytkownikami maszyn. Klienci zgłaszają, które pozycje są najbardziej potrzebne, jakie części są trudno dostępne czy zużywają się w największym stopniu, wskazując, gdzie możemy poprawić jakość oryginału.
To właśnie nasi klienci nieustannie motywują nas do wprowadzania nowych produktów, przynoszą rysunki, wzory, proponują zmiany. Połączenie technologii, która zapewnia jakość, z uważnym słuchaniem potrzeb naszych klientów jest kluczem do sukcesu i rozwoju firmy. Praktycznie każdego roku wprowadzamy nowe produkty do oferty. Łącznie możemy zaoferować ok. 2 tys. różnych pozycji – zwraca uwagę Szymon Szymlet, przedstawiciel firmy.
Co oczywiste, firma Agroselnet, zatrudniająca w szczycie sezonu ok. 50 osób, planuje nie tylko dalsze rozszerzanie oferty, ale także zwiększenie powierzchni magazynowej, co ma ułatwić przechowywanie towaru i zapewnić jego dostępność w kluczowym momencie kampanii. Jednym z celów w 2022 roku jest też przeniesienie działu inżynierskiego w okolice Poznania. W tym przypadku chodzi bowiem o ułatwienie w pozyskiwaniu wykwalifikowanej kadry.