Tematem przewodnim tegorocznych targów w Hanowerze jest „zielona produktywność”. W programie wystawy nie zabraknie także konferencji i sympozjów na tematy takie jak: inteligentne rolnictwo, automatyzacja, łączność, autonomiczna technologia rolnicza i alternatywne układy napędowe. Innowacyjne startupy i zespoły inżynierów zaprezentują swoją ofertę w DLG Prototype.Club oraz w strefie startupów rolno-spożywczych.
DLG spodziewa się ponad 400 tys. zwiedzających z Niemiec oraz z innych krajów, którzy mogą już kupić bilety na tę wystawę. W tym roku Agritechnica wprowadziła „Green Tickets", alternatywę dla zwykłych biletów, która wspiera projekty zalesiania (współpraca ze stowarzyszeniem WeReforest). Za każdy sprzedany „Zielony Bilet" zostanie zasadzone jedno drzewo w Niemczech. W tym roku organizatorzy targów szczególnie gorąco zapraszają rolników z Francji i Polski - wtorek, 14 listopada będzie stał bowiem pod znakiem dedykowanego tym dwóm krajom International Farmers Day, czyli organizowanej po raz drugi platformy na której rolnicy, przedsiębiorstwa i organizacje z regionów rolniczych z całego świata mogą wymieniać się fachową wiedzą i nawiązywać kontakty. Oprócz specjalistycznego programu planowane są również inne atrakcje dla odwiedzających z Francji i Polski, jak np. bezpłatny wstęp na International Farmers Day oraz specjalne oferty wyjazdów na targi Agritechnica.
Po raz kolejny częścią Agritechniki będzie forum technicznie „Systems & Components”, będące prestiżowym spotkaniem branżowym i platformą B2B dla branży dostawców. Systems & Components dostarcza informacji na temat najnowszych osiągnięć i innowacji w dziedzinie komponentów do maszyn rolniczych i powiązanych sektorów. Kluczowe tematy obejmują środowisko, bezpieczeństwo, innowacyjne technologie układów napędowych, sieci i automatyzację, a także usługi cyfrowe, takie jak: druk 3D, cyberbezpieczeństwo, rzeczywistość rozszerzona, sztuczna inteligencja (AI)I i zarządzanie danymi.
Rolnictwo w kontrolowanym środowisku (CEA) - globalne bezpieczeństwo żywnościowe dzięki nowym, samowystarczalnym systemom produkcji rolnej - jest jednym z głównych zadań przyszłości. „Inhouse Farming - Feed & Food Show" to nowa platforma DLG dla systemów rolniczych i żywnościowych przyszłości. Ściśle powiązana z praktyką rolniczą, platforma oferuje informacje techniczne, perspektywy, innowacje i biznes. Tutaj zaprezentują się m.in. dostawcy akwaponiki, alternatywnych białek, rolnictwa wertykalnego i komórkowego.