Nowości Uprawa i siew

Wytrzymała kosiarka bijakowa firmy SaMASZ - Mamut 860 Twin

Data publikacji:

Kosiarka bijakowa Mamut 860 Twin, została stworzona przez SaMASZ w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na tego typu maszyny przez firmy zajmujące się pielęgnacją terenów zielonych oraz do wydajnego rozdrabniania resztek pożniwnych i międzyplonów w gospodarstwach rolnych. Zestaw Mamut 860 Twin reprezentuje klasę Premium, wykonany jest z najwyższej jakości materiałów i obejmuje dwie kosiarki bijakowe o zmiennej szerokości roboczej, w zakresie od 8 do 8,6 m.

    Wytrzymała kosiarka bijakowa firmy SaMASZ - Mamut 860 Twin

Montowana na tylnym podnośniku ciągnika kosiarka bijakowa Mamut 860 Twin może stworzyć zestaw w połączeniu z kosiarką czołową Mamut 280 lub 300. Dzięki takiemu 3-segmentowemu podziałowi uzyskuje się optymalny rozkład masy na ciągniku. Kosiarka tylna o dwóch segmentach charakteryzuje się szerokim zakresem kopiowania w pionie wynoszącym +/20 cm. Dodatkowo, możliwe jest niezależne skanowanie boczne w zakresie +/5°, co umożliwia precyzyjne rozdrabnianie materiału na polach także o nieregularnej powierzchni.

Każda kosiarka tylna wyposażona jest w funkcję hydraulicznego przesuwu bocznego o 30 cm.  Zakresy przesuwu bocznego można dostosować w granicach od 10 do 40 cm na stronę dla kosiarki Mamut 280 oraz od 20 do 50 cm na stronę dla wersji 300. Jak widać duża elastyczność pozwala tutaj dostosować się do różnych warunków terenowych i zapewnia efektywne wykorzystanie maszyny na polu. Wyróżnić należy również wytrzymałą konstrukcję, która została wykonana z wysokojakościowej stali odpornej na ścieranie. Korpus kosiarki ma kształt zoptymalizowany pod kątem sprawnego przepływu zmulczowanego materiału, a trzysegmentowa budowa maszyny wersji 1+2 pozwala na idealny rozkład masy i jej pełna stabilność.

Narzędzie dla profesjonalistów

Wysoka jakość i wydajność pracy kosiarki Mamaut 860 Twin jest zasługą wykorzystania wałów bijakowych o średnicy 203 mm ze spiralą, złożoną z 72 zamontowanych młotów, każdy o masie 1,4 kg. Zestaw gwarantuje intensywne rozdrabnianie nawet twardych materiałów oraz jednocześnie przyspiesza proces suszenia i rozkładu materii organicznej. Młotki oraz z nimi związane przeciwnoże są oczywiście wymienne.

Wał kopiujący zwiększa stabilność podczas pracy oraz pozwala na regulację wysokości roboczej. Opcjonalne koła podporowe, montowane parami na każdy segment roboczy, pełnią identyczną rolę. Znajdują się one z tyłu i mają zakres obrotu 360°, co umożliwia maszynie swobodne obracanie się i cofanie bez konieczności podnoszenia. Kolejną funkcją kół kopiujących jest wykluczenie ryzyka gromadzenia się materiału przed rolkami kopiującymi i zakleszczania podczas pracy na mocno wilgotnej i ciężkiej glebie.

Trwałość i długi okres bezawaryjnej eksploatacji kosiarki Mamut 860 Twin zapewniają również obudowy wałów z podwójnym płaszczem wykonanym od wewnątrz ze stali trudnościeralnej, zastosowane klapy ochronne wykonane są ze specjalnie dobranego tworzywa sztucznego, które po odkształceniu nie pęka, ale powraca do pierwotnego kształtu.

Hydraulika najwyższej klasy i wyposażenie opcjonalne

Standardowo kosiarka Mamut 860 Twin wyposażona jest w hydropneumatyczny układ odciążający. Jego zadaniem jest zmniejszanie nacisku zespołów roboczych na podłoże, co jest istotne w przypadku pracy na mniej stabilnym podłożu. Jest to także konieczne, gdyż sama masa własna kosiarki Mamut 860 Twin, bez dodatkowej czołowej, wynosi 3460 kg wraz z kołami kopiującymi.

Sterowanie pracą kosiarki realizowane jest poprzez innowacyjny blok hydrauliczny. Opatentowane przez SaMASZ rozwiązanie sekwencyjnego sterowania maszyną pozwala na wykonywanie wszystkich jej ruchów za pomocą mechanicznych dźwigni hydrauliki ciągnika, nie ma przez to potrzeby stosowania dodatkowych paneli elektrycznych i zaworów. Do obsługi maszyny stosowane są zaledwie 3 sekcje hydrauliczne dwustronnego działania, które odpowiadają za składanie do transportu, rozkładanie do pracy, uzyskanie pozycji na uwrociu, wysuwanie i chowanie zespołów roboczych oraz regulację odciążenia hydropneumatycznego.

Kosiarkę w zależności od potrzeb można dodatkowo doposażyć. W opcji znajduję się wspomniane już koła kopiujące, do tego łańcuchy ochronne, kolejny zestaw przeciwnoży, adapter do wysunięcia rolki kopiującej poza obudowę maszyny, wały bijakowe z nożami typu III  lub IV, wspornik czyszczący rolkę oraz system oświetlenia roboczego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.