Nowości

Wyjątkowa precyzja z Rauch Aero

Data publikacji:

Zawieszany rozsiewacz nawozów Aero firmy Rauch został stworzony do użytku tam, gdzie najważniejsza jest maksymalna precyzja, wydajność oraz siła uderzenia, tak ważna w przypadku nawozów o trudnych właściwościach lotnych. W pierwszej fazie wprowadzone na rynek zostają szerokości robocze 27, 28 i 30 m, a następnie modele 18, 21 i 24 m.

    Wyjątkowa precyzja z Rauch Aero

Seria Aero 32.1 zawiera wersje pneumatycznych rozsiewaczy o masie własnej 1990 kg, które sprzęgane są z ciągnikiem poprzez 3-punktowy układ kat. III/IV. Napęd hydrauliczny każdego rozsiewacza wymaga przepływu na poziomie 65 l/min, jego zbiornik nawozowy ma standardową pojemność 1900 l, ale za pomocą dedykowanych nadstawek można ją zwiększyć do nawet 3200 l.

Belka rozsiewacza jest wahliwa, a jej nachylenie wykorzystywane jest do kopiowania terenu podczas pracy na zboczach. Umiejscowienie belki ułatwia przejazdy na uwrociach oraz zapewnia skuteczną ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami. Opryskiwacz Aero umożliwia dozowanie ilościowe dla każdej szerokości częściowej, co oznacza zmienną dawkę oprysku także na małych powierzchniach.

Wysoka precyzja działania

Precyzyjną kontrolę różnych sekcji zapewnia system VariSpread z 4-krotnym regulatorem szerokości częściowej. Możliwe jest tutaj dokładne nawożenie nawet przy użyciu nawozów mieszanych i nawozów o trudnych właściwościach lotnych, takich jak siarczan amonu czy też mocznik. Dokładny rozsiew graniczny oznacza, że 100% nawozu trafia tam, gdzie jego miejsce.

Nie ma strat drogiego nawozu, co oznacza mniejsze koszty materiałowe oraz mniejszy wpływ na środowisko. Seria Aero jest wysoce skuteczna bez względu na warunki atmosferyczne, rozprowadza precyzyjnie nawet przy wietrznej pogodzie. Zalet serii Aero jest o wiele więcej. Rozsiewacze firmy Rauch posiadają bowiem innowacyjną technologię napędzanych hydraulicznie dozowników MultiRate, ustalającą oddzielną dawkę rozsiewu dla każdej z sześciu sekcji belki polowej. Pozwala to na tworzenie map aplikacji z jeszcze dokładniejszym dawkowaniem.

Automatyzacja obsługi

Rozsiewacze Rauch w pełni wykorzystują technologię Isobus i mogą być sterowane poprzez panele zgodne ze standardem, pochodzące od różnych producentów. Terminal obsługowy Quantron-E2 doskonale sprawdza się w połączeniu z systemem ważenia firmy Rauch. Monitoruje dawkę wysiewu 100 razy na sekundę podczas jazdy, więc ewentualne błędy rozrzutu spowodowane zmiennymi właściwościami przepływu materiału lub zmianami prędkości roboczej są natychmiast wykrywane i korygowane w sposób automatyczny.

Technologia ważenia z częstotliwością 100 Hz automatycznie optymalizuje dozowaną ilość wysiewanego materiału, nie jest też potrzebna ręczna kalibracja układu, a inteligentna elektronika automatycznie rejestruje wszystkie dane i umożliwia łatwe tworzenie dokumentacji procesowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.