Wozy asenizacyjne i rozrzutniki Pichon z homologacją UE

Data publikacji:
Wozy asenizacyjne i rozrzutniki Pichon z homologacją UE

Pojazdy rolnicze ze znakiem Samson i Pichon teraz już oficjalnie spełniają wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska i zgodności produkcji z przepisami na terenie UE. Oznacza to zakończenie przez Samson Group dwuletniego okresu przygotowań, testów terenowych i audytów zewnętrznych - firma ta jest jednym z pierwszych producentów wozów asenizacyjnych i rozrzutników otrzymujących ten certyfikat.

Oznacza to, że wszystkie pojazdy Samson i Pichon będą teraz otrzymywać tzw. „certyfikat zgodności” (CoC), który zastąpi lokalną certyfikację pojazdów. Dokumentów CoC nie można zduplikować i są one przypisane do danego pojazdu. A przyznanie homologacji europejskiej oznacza zarazem wdrożenie w trzech zakładach produkcyjnych Samson Group - w Danii, Francji i Polsce, niezbędnych środków kontroli jakości, dzięki którym każdy pojazd będzie spełniać określone normy.

Producent podkreśla szereg korzyści z homologacji UE. W pierwszej kolejności jest to zastosowanie szeregu praktycznych środków bezpieczeństwa, takich jak: maksymalne obciążenie osi, zakres rozmiarów kół oraz obciążenie wspornika dyszla, tylny zderzak w celu minimalizacji uszkodzeń w przypadku kolizji. Certyfikacja UE powinna wpływać również pozytywnie na wartość odsprzedaży wozów asenizacyjnych i rozrzutników obornika Samson oraz Pichon.

Wybór w tym zakresie należy oczywiście do klientów firmy. Homologacja UE to dodatkowa opcja - wybierając ją, producent wraz z dostarczonym pojazdem automatycznie dostarcza dokumentację CoC. Rozwiązanie to dotyczy wyposażonych w oś transportową maszyn półzawieszanych Samson i Pichon. Pojazdy bez osi transportowej (maszyny zawieszane) nadal podlegają certyfikacji krajowej. Warto dodać, że Samson Group może w tym zakresie liczyć na wsparcie TÜV Nord Institute for Vehicle Technology and Mobility, który zapewnia szczegółowe testowanie i doradztwo w procesie oceny. 

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.