[ATR] Aktualności

Według CEMA przemysł w Europie przeżywa rozkwit

Data publikacji:

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury dla sektora maszyn rolniczych w Europie wzrósł jeszcze bardziej po osiągnięciu dodatniego poziomu po raz pierwszy od połowy 2019 r. W lutym br. osiągnął +51 pkt – podała Europejska Federacja Przemysłu Maszyn Rolniczych (CEMA).

Na najbliższe miesiące zapewniono już bardzo wysokie obroty. Wielkość zamówień odpowiada obecnie 4-miesięcznemu okresowi produkcji, co stanowi najwyższą lutową wartość jaką kiedykolwiek odnotowano w ramach tego badania. Inaczej niż w poprzednich okresach ożywienia (np. w 2010 lub 2017 r.), obecna poprawa koniunktury nie pozostaje w tyle za poprawą oczekiwań na przyszłość, ale wręcz odwrotnie. Wydaje się raczej, że branża nieustannie dostosowuje swoje przyszłe oczekiwania do zaskakująco dobrze prosperującej bieżącej działalności oraz do stale rosnącej liczby zamówień z miesiąca na miesiąc.

Również z punktu widzenia rynku w Europie przedstawiciele branży jeszcze bardziej podnieśli swoje oczekiwania względem większości krajów. Podział regionalny pokazuje, że na każdym rynku europejskim większość uczestników badania spodziewa się wzrostu obrotów w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Najlepszą ocenę osiągnęła Francja, a następnie Austria i Polska.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.